Domů / PR / Proč hledat práci složitě, když to jde i jednoduše?

Proč hledat práci složitě, když to jde i jednoduše?

S hledáním práce má každý jiné zkušenosti, pro někoho to bylo složité a nekonečné období, pro někoho to bylo krátké období, které si už ani nepamatuje. Každému se může stát, že práci ztratí, ať už je z různých důvodů propuštěn, stěhuje se, firma zkrachuje nebo třeba odejde sám kvůli nevyhovujícím podmínkám. Když se hledá práce, můžeme mít jakékoliv představy, ale nakonec stejně musíme vybírat z toho, co nám pracovní trh nabízí. Pro mnoho lidí je hledání práce náročnější a je to především proto, že neznají správný postup, jak si práci najít.

Využijte ty správné pracovní portály

Žijeme v 21. století a práce se dnes hledá online, je tedy zbytečné firmy obvolávat nebo se ptát osobně. Když dnes firmy nebo podnikatelé hledají zaměstnance, nabídku inzerují na pracovních portálech. Nepoužívá se jen jeden, proto je například velkou chybou sledovat jen nabídku úřadu práce. Pracovních portálů existuje mnoho a abyste zvýšili své šance, je vhodné jich sledovat více a nejlépe ty největší. Pokud si nejste jistí, které jsou vhodné, na webu 123jobsmedia.cz najdete seznam pracovních portálů, kde se vyplatí sledovat nové pracovní nabídky.

Najdete zde jak známé tuzemské pracovní portály jako je Personalistka.cz nebo Abecedaprace.cz tak i mezinárodní pracovní portály pod globální začnou MyJobsi, pokud by vás zajímala inzerce práce v zahraničí jako je například Německo, Rakousko, Velká Británie, USA a další. Nové nabídky nesledujte jen několikrát za týden, ale nejlépe každý den. Když budete každý den reagovat na čerstvé nabídky, zvýšíte tak šanci, že si vás zaměstnavatelé vyberou.

Jakým způsobem se prezentujete?

Jste pro zaměstnavatele dostatečně atraktivní? Když posíláte životopisy, zaměstnavatelé vás nevidí, zastupuje vás jediný dokument a sice životopis. Postarejte se proto, aby byl váš životopis důvodem pro vaše přijetí, nebuďte skromní, vypište vše důležité a přidejte fotografii. Postarejte se, aby životopis vypadal profesionálně, už jen to bude skvělou vizitkou, která může rozhodnout o vašem přijetí. Pokud je možnost, vypracujte i motivační dopis, ten má v mnoha případech také velkou váhu. Není důležitá jeho délka, ale obsah, aby zaměstnavatel věděl, proč jste pro něj vhodným kandidátem. Když si zajistíte správný životopis, motivační dopis, přidáte recenze od předchozího zaměstnavatele a budete hledat efektivně na více portálech, zajisté se brzy vaší vysněné pracovní pozice dočkáte.