Domů / PR / 2 nejkrásnější města v Chorvatsku, která musíte vidět

2 nejkrásnější města v Chorvatsku, která musíte vidět

Chorvatsko je nejoblíbenější destinací pro evropské turisty a není se čemu divit. Chorvatsko je nádherná země plná bohaté historie a pyšní se neuvěřitelným pobřežím, nádhernou architekturou a unikátní kulturou. Cesta do Chorvatska je vždy příslibem skvěle užité dovolené.

Dubrovník

Dubrovník se tyčí mezi napůl vypálenými vápencovými hřebeny dalmatského pobřeží a dokonalou modrou Jaderského moře; prsten opevnění postaveného z kamene a řada střech z červených tašek, které mnozí oslavují jako nejúžasnější město v celém Chorvatsku. Většina turistů se soustředí na nádherné Staré Město, které je na seznamu UNESCO. Gotické stavby paláce Sponza tyčí nad rušnými butiky a kavárnami v centrální části náměstí Placa Stradun.

Prohlídky rozpadajících se městských hradeb jsou opravdu populární, i když mnoho lidí hledá místa natáčení populárního seriálu „Hra o trůny“. K dispozici je také pláž Lapad, kde se můžete opalovat, a tolik vychvalovaná lanovka Dubrovník, odkud se otevírá nádherný výhled na město a pobřeží. Počasí v Chorvatsku dovoluje si užít krásy Dubrovníku po celý rok.

Záhřeb

Hlavní město Chorvatska, daleko od horkých míst dalmatského a istrijského pobřeží, leží na úpatí drsného masivu Medvednica v severním vnitrozemském pásu. Starobylé město, Záhřeb, si získalo své slavné jméno až v 19. a 20. století, kdy velké oživení illyrského neoklasicismu a slovanského umění naplnilo centrum bohatstvím grandiózních obecních budov a barokních věží, které jsou dnes ještě k vidění.

Okouzlující čtvrť Gornji Grad je oblíbená mezi turisty při hledání zajímavých kostelů a náměstí plných místních pouličních umělců v létě. V Záhřebu je veselý noční život život; každý večer v barech pod širým nebem v Tkalcičevově ulici hraje hudba a alkohol teče proudem.