Free songs
Home / PR / Achát je často vyhledávaný pro své léčivé vlastnosti. Odhalte jeho rozmanitou minulost
Achát je často vyhledávaný pro své léčivé vlastnosti. Odhalte jeho rozmanitou minulost

Achát je často vyhledávaný pro své léčivé vlastnosti. Odhalte jeho rozmanitou minulost

Achát je jedním z nejstarších drahých kamenů používaných ve šperkařství od starověku a je jedním z nejoblíbenějších předmětů

Kameny achátu, které jsou součástí rodiny Chalcedonů, jsou vrstvené do pruhů a mají na sobě mnoho znaků nebo barevných skvrn.

Lidé také milují hladkou leštěnou texturu a to, jak je univerzální pro různé nápady na dárky a šperky. Je vyhledávaný pro své mystické a pozitivní účinky.

Význam achátu pro různé kultury po celém světě

Achát má pro každý národ jiný význam a často se velmi liší.

Například Babyloňané věřili, že vlastnosti achátu lze využít k rozptýlení zlé energie a podle toho ji rozmístí kolem svého domova. Existuje také několik slavných babylonských seker, které byly vyrobeny z páskovaného achátu pocházejícího z doby před rokem 3000 před naším letopočtem.

Peršané věřili, že tento léčivý kámen lze použít k obraně před bouří.

Islámské kultury věřily, že achát pomáhá odvrátit zlé oko a tragédie, Egypťané si mysleli, že kámen pomáhá chránit před přírodními katastrofami a může dodávat schopnosti řeči.

Číňané však věřili, že achátový krystal poskytuje duchovní ochranu. Podle nich jim krystal pomohl zůstat pozitivnější a vytvořit prostor pro štěstí a bohatství.

Jeden z nejznámějších kusů achátu pochází ze starověkého Řecka a je známý jako bojový achát Pylos. Říká se, že pochází z doby kolem roku 1450 před naším letopočtem.

Achát existuje v různých barevných provedeních. Některé z nich objevíte na webu magieprirody.cz.

  • zelený
  • přírodní
  • růžový
  • bílý
  • modrý
  • červený
  • nachový

Achát není jediným kamenem, který na webu magieprirody.cz objevíte. Nechte se strhnout jejich tajemstvími a prozkoumejte účinky dalších kamenů jako je ametyst, citrín, granát, fluorit,a býčí oko patří mezi další oblíbené.

 

Scroll To Top