Domů / PR / Aktivní marketing jako cesta k lepšímu povědomí o společnosti

Aktivní marketing jako cesta k lepšímu povědomí o společnosti

Žijeme v době, ve které sice máme mnohem větší možnosti kontaktování zákazníků a práce s mnohými marketingovými zdroji. Ale stejně tak žijeme v době, která je extrémně specifická tím, jak moc nasycený je současný trh. V některých oborech se dokonce jedná o takové nasycení, které automaticky znamená, že na daném trhu není dostatek financí na uživení všech společností.

Pokud tak chcete v takto obtížné konkurenci být jedni z těch o kterých budou lidé vědět, tak potřebujete oslovovat klienty a zviditelňovat svoje podnikání progresivními metodami. A mnohé z nich mohou být i velice příjemné.

Využívání call center stále žije

Call centra se sice mohou někomu zdát jako mírně zastaralé řešení, ale nutno říci, že jsou přitom poměrně dost běžně dostupná právě u velice úspěšných společností. Důvod je velice jednoduchý, internetové reklamní kampaně mnohdy nenesou dostatek důvěry. Především mailingové kampaně se mohou potýkat s tím, že lidé podezřívají reklamní sdělení ze spamu a dalších aktivit. Jenže právě v tomto případě callcentrum dokáže působit mnohem profesionálnějším dojmem.

Přímé oslovování klientů

Jednou z nejlepších možností je přímé oslovování klientů na základě marketingových údajů. Díky možnostem sbírání strategických údajů na trhu totiž můžeme poměrně dost jednoznačně identifikovat takové zákazníky, kteří by opravdu mohli být novými klienty. Podobným způsobem akvizice klientů může nést mnohem lepší ovoce, než je tomu u celé řady dalších kampaní, které se mohou proti přímému oslovování zdát jako mírně slepé.

Hledejte klienty, kteří míří přímo k vám

Moderní technologie a strategická data nám dokonce umožňují identifikovat klienty, kteří přímo projevují zájem o vaše služby či produkty, ale nedošlo k přímému kontaktu. Takzvané generování leadů může v tomto významu znamenat právě to, že se pokusíte kontaktovat klienty, kteří vám sami jdou už naproti. Data přitom můžete získávat z celé řady statistik a kampaní, které vám umožňují kvalitní přehledy aktivity potencionálních zákazníků. Stejně tak i jejich kontaktování pak může probíhat mnoha způsoby.