Domů / PR / Barvy roku 2022: Na přírodní vlně

Barvy roku 2022: Na přírodní vlně

Ještě minulou dekádu nás obchody s nábytkem masírovaly všudypřítomnou šedou barvou. Ten, kdo vydržel, dočkal se krásných barevných odstínů nového desetiletí. Přivítejte barvy roku 2022.

Šalvějovou si zamilujete

Vládne módě, bytovému designu, pronikla do papírnictví, dekorací, ale také do klenotnictví. Šalvějová barva není vtíravá. Skvěle se kombinuje s dřevěnými tóny a přírodními materiály. V bytovém designu ji zastupují například dekorační látky na garnýžích nebo výmalba místnosti. V šalvějové ale můžete mít třeba celý nábytek dané místnosti, fantazii se meze nekladou. Přidejte jemné záclony bez vzoru a máte minimalistický design jedné místnosti.

Ivory nikdy nevyjde z módy

Šalvějová by si zasloužila základní barvu, na které vynikne. Tou není klasická bílá, ale odstín ivory. I ten se letos považuje za skvost. Dekorační látky nebo výmalbu pokoje tak můžete ještě více ozvláštnit.

Vítejte v lese

Ne, nemusíte být myslivec. Lidé si čím dál více uvědomují, že příroda nám dělá dobře. Proto se do barev roku 2022 v rámci bytového designu dostala také klasická tmavě zelená barva. Hodí se jako ozvláštnění výmalby jídelny, pro dvířka kuchyňské linky. Nebo jako součást vašeho osobitého stylu green factory, tedy bytu v industry stylu, který je napěchován rostlinami. Zelená je dobrá, pro psychiku i pro oči.

Trochu glamour looku

Už jste z těch klidných přírodních odstínů celí ospalí? Dejte si divočinu. 2022 není jen o klidu a míru. I punkové odstíny si prorazily svou cestu na výsluní. Zkombinujte třeba módní odstín Very Peri se smaragdovou, přidejte trochu perleti a pajetek a uspořádejte pořádnou párty. V módě i designu se projevuje i popcornová žlutá, i tu si klidně dejte v pořádné porci.

Co říct závěrem? Stále jedeme na vlně individualismu. Každý si plní své sny. Přejete si rockovou koupelnu, kterou si posprejujete a zabydlíte sami? Směle do toho!