Domů / PR / BCAA nápoj dodá sportovcům důležité aminokyseliny

BCAA nápoj dodá sportovcům důležité aminokyseliny

Anglická zkratka BCAA představuje v překladu esenciální aminokyseliny s rozvětvenými postranními řetězci. Mezi tyto aminokyseliny patří L-valin, L-leucin a L-isoleucin, které hrají důležitou úlohu v regulaci metabolismu cukrů, tuků a bílkovin. BCAA podporují anabolismus a zabraňují tomu, aby potřebná energie při sportovních aktivitách byla brána z bílkovin ve svalech. BCAA nápoj tak hraje důležitou roli zejména u sportovců.

Úloha BCAA

Rozvětvené aminokyseliny hrají důležitou úlohu v podpoře a regeneraci svalové hmoty po sportovních aktivitách. Také se podílí na udržení svalové hmoty při hubnutí či v průběhu rekonvalescence. Výhodou rozvětvených aminokyselin je jejich rychlá a snadná vstřebatelnost, díky čemuž jsou vhodné jako tréninkový nápoj. Příjem BCAA není třeba řešit pouze v případě, že máte pestrou stravu a nemáte pravidelné namáhavé tréninky.

BCAA nápoje poskytnou tělu ideální poměr aminokyselin

Esenciální aminokyseliny si nedokáže lidské tělo vytvářet samo, tudíž je třeba je přijmout v rámci potravy, či zvolit BCAA nápoje, které poskytují lidskému tělu ideální poměr valinu, leucinu a isoleucinu.

Mezi velice oblíbené doplňky stravy mnoha sportovců se řadí například BCAA voda od přední značky sportovní výživy QNT a nápoje Absolute Lifestyle od výrobce R-Water. Skvělým zdrojem jsou také energetické BCAA nápoje Effect, které obsahují 2500 mg BCAA v 0,5 l plechovce.

Značka QNT stojí také za výrobou rozpustného prášku, který obsahuje perfektní dávku BCAA. BCAA nápoj si tak můžete sami připravit. Tyto potravinové doplňky pro sportovce jsou charakteristické vysokým obsahem BCAA, což ocení především siloví sportovci. Všechny tyto nápoje disponují skvělou chutí, jelikož si je můžete vychutnat v mnoha příchutích, jako je citrón, lesní plody, pomeranč, grapefruit a mnoho dalších příchutí.

Kvalitní doplňky najdete v internetovém obchodě Insidefit.cz, určitě vyzkoušejte i naše další produkty: