Free songs
Home / PR / Chov slepic nebo králíků je jednodušší než si myslíte
Chov slepic nebo králíků je jednodušší než si myslíte

Chov slepic nebo králíků je jednodušší než si myslíte

Rozhodli jste se pro život na vesnici nebo máte ve městě dům s velkou zahradou? Někteří lidé hned pomyslí na bazén, na altánek nebo na udírnu. Co takhle využít prostor i pro chov slepic nebo králíků? Dříve bylo naprosto běžné, že kolem domu pobíhaly slípky a tahaly žížaly ze země. Jde o romantickou vizi venkova, kterou známe od našich rodičů nebo prarodičů. Chov těchto domácích zvířat opět nabírá na popularitě.

Chováme slepice

Proč je vlastně opět takový zájem o chov slepic? Jsou sympatické, vaši zahradu oživí a především vám dají vejce. Věřte tomu nebo ne, ale domácí vejce jsou mnohem zdravější než ta, která kupujete ve velkoobchodech, mají více vitamínu A, D, Beta karotenu a také Omega-3. Když máte slepice, nemusíte si také dělat starost o zbytky od jídla, s radostí je spořádají. Když je vypustíte na zahradu, pomohou ji vyčistit od různých červů i brouků. Navíc vám také vaši zahrádku hezky organicky pohnojí.

Slepice jsou navíc velmi levné a pro pořízení několika kusů se rozhodně neplácnete přes kapsu. Zapotřebí jsou pro chov kurníky, pořízení kurníku není velkou investicí a pro vaše hrabavé dvounožce budou skvělým domovem. Velikost kurníku pochopitelně závisí na počtu slepic a tak můžete mít malý nebo velký kurník.

Chov králíků

Králíci jsou krásná stvoření. Někdo je miluje na pekáči, jiní je milují jako něžné a neškodné domácí mazlíčky. Málokdo ví, že po kočkách a psech jde o třetí nejčastěji chované zvíře. Co vlastně s králíkem? Můžete je chovat pro zábavu, můžete je množit a prodávat nebo je můžete mít pochopitelně i na maso. Stejně jako u slepic, i u králíků budete potřebovat to správné obydlí, tedy králikárny.

Jak kurníky, tak i králikárny se vyplatí kupovat ve specializovaném eshopu na Caskrmeni.cz, kde naleznete kurníky i králikárny v mnoha velikostech i provedeních. Mnoho z nich se zajisté stane i krásnou ozdobou na vaší zahradě.

Scroll To Top