Domů / PR / Chov slepic nebo králíků je jednodušší než si myslíte

Chov slepic nebo králíků je jednodušší než si myslíte

Rozhodli jste se pro život na vesnici nebo máte ve městě dům s velkou zahradou? Někteří lidé hned pomyslí na bazén, na altánek nebo na udírnu. Co takhle využít prostor i pro chov slepic nebo králíků? Dříve bylo naprosto běžné, že kolem domu pobíhaly slípky a tahaly žížaly ze země. Jde o romantickou vizi venkova, kterou známe od našich rodičů nebo prarodičů. Chov těchto domácích zvířat opět nabírá na popularitě.

Chováme slepice

Proč je vlastně opět takový zájem o chov slepic? Jsou sympatické, vaši zahradu oživí a především vám dají vejce. Věřte tomu nebo ne, ale domácí vejce jsou mnohem zdravější než ta, která kupujete ve velkoobchodech, mají více vitamínu A, D, Beta karotenu a také Omega-3. Když máte slepice, nemusíte si také dělat starost o zbytky od jídla, s radostí je spořádají. Když je vypustíte na zahradu, pomohou ji vyčistit od různých červů i brouků. Navíc vám také vaši zahrádku hezky organicky pohnojí.

Slepice jsou navíc velmi levné a pro pořízení několika kusů se rozhodně neplácnete přes kapsu. Zapotřebí jsou pro chov kurníky, pořízení kurníku není velkou investicí a pro vaše hrabavé dvounožce budou skvělým domovem. Velikost kurníku pochopitelně závisí na počtu slepic a tak můžete mít malý nebo velký kurník.

Chov králíků

Králíci jsou krásná stvoření. Někdo je miluje na pekáči, jiní je milují jako něžné a neškodné domácí mazlíčky. Málokdo ví, že po kočkách a psech jde o třetí nejčastěji chované zvíře. Co vlastně s králíkem? Můžete je chovat pro zábavu, můžete je množit a prodávat nebo je můžete mít pochopitelně i na maso. Stejně jako u slepic, i u králíků budete potřebovat to správné obydlí, tedy králikárny.

Jak kurníky, tak i králikárny se vyplatí kupovat ve specializovaném eshopu na Caskrmeni.cz, kde naleznete kurníky i králikárny v mnoha velikostech i provedeních. Mnoho z nich se zajisté stane i krásnou ozdobou na vaší zahradě.