Domů / PR / Chovem kuřic nezískáte jen čerstvá a výživná vejce, ale mnohem více

Chovem kuřic nezískáte jen čerstvá a výživná vejce, ale mnohem více

Nejen obyvatelé domků na vesnicích, ale i ti v rodinných domech ve větších městech, se stále častěji věnují chovu slepic a kuřic. Kvokání se ozývá z mnoha zahrad a účelem nejsou jen vydatnější, zdravější a chutnější vejce. Prodej kuřic zaznamenává zvýšení, lidé stále častěji vyhledávají humánnější alternativy bližší k ekologickému stylu života a trvalý přísun BIO vajec je jedním z nich. Jaké další benefity nenáročný chov kuřic přináší?

Přirozená kontrola hmyzu

Slepice milují „ďobání“ na dvorku. Hledají jídlo. A jakou potravu nalézají kromě plevele, trávy, listí a rostlin? Ano, uhodli jste správně – hmyz! Budou jíst všechny druhy brouků, včetně klíšťat, červů, plotic, pavouků, skokanů, cvrčků, mravenců, komárů a mnoha dalších. I když hmyz může být pro kuřata přenašečem onemocnění – což znamená, že může přispět k nějaké nemoci a nemoci vašeho hejna – je prakticky nemožné tomuto přirozenému instinktu zabránit. Kuřice na dvorku odvádí tak dobrou práci při udržování populace hmyzu na nízké úrovni, že můžete zrušit smlouvu s deratizátory.

Snížení odpadu

Kuřice jsou skvělými recyklátory potravin. Pokud jim to dovolíte, často sní zbytky snídaně, oběda a večeře. To může být složité, protože zbytky jídla, pamlsky a svačiny by neměly tvořit více než 10 % jejich denního příjmu potravy. Čím více vašeho kuchyňského odpadu však kuřata spotřebují, tím méně odpadu jde na skládku.

Výživné hnojivo

Co dělají slepice a kuřice se vším tím potravinovým odpadem, který konzumují? Vyrábí hnojivo bohaté na živiny pro vaši zahradu. Ve většině případů nemůžete do zahrady jen tak přidat čerstvý kuřecí trus, protože je příliš „horký“ – což znamená, že obsahuje příliš mnoho dusíku, který vaše rostliny „spálí“. Přidání čerstvého kuřecího hnoje do vašeho zahradního kompostu nebo hromady je však skvělý způsob, jak zvýšit jeho obsah živin.

Kuřice z českého chovu

Pokud patříte mezi začátečníky a nevíte, zda chovat kuřice hendrix nebo kuřice dominant, mrkněte na web kurice.cz, kde získáte cenné rady do začátku a navíc nakoupíte kuřice z čistě českého moderního chovu.