Free songs
Home / PR / Cihlová dlažba už se nenosí, hitem je ta zámková
Cihlová dlažba už se nenosí, hitem je ta zámková

Cihlová dlažba už se nenosí, hitem je ta zámková

Aby dům působil uceleně a dokonale, musí být jeho okolí protkané dlažbou. Jenže jakou dlažbu vybrat? Většina lidí volí venkovní dlažbu podle vzhledu, ale to je špatně. Venkovní dlažba by se měla volit především podle vlastností, jaké konkrétní materiál má. A samozřejmě musíme myslet také na čištění dlažby – bude v budoucnu jednoduché nebo bude zapotřebí volat specializovanou firmu?

I když se při výběru venkovní dlažby musíme dívat na zmiňované vlastnosti jednotlivých materiálů, vyplatí se sledovat i aktuální trendy v tomto světě. Nikdo si nechce domů přinést dlažbu, která je už dávno out. Nebo snad ano?

Cihly už jsou z kurzu

V minulosti se kolem domů tyčily především cihlové chodníky. Jenže cihlová venkovní dlažba se už dávno nenosí. Dnes se volí jenom v případě, že se potřebuje dotvořit cestička u vesnických stavení, jež jsou tvořeny viditelnými cihlami.

Patříte k lidem, kteří na cihlovou dlažbu nedají dopustit? Pak volte dlažbu z hrubé keramiky. To je totiž jediná podoba cihlové dlažby, která je ještě přijatelná po vzhledové stránce.

Hitem je dlažba zámková

S čím se však dnes velice často setkáváte a co je obrovským hitem, tak je zámková dlažba. S tou se nejčastěji setkáte u rodinných domů, jelikož právě zámková dlažba zdobí okolí rodinných příbytků. Oblíbený je tento typ dlažby především proto, že je to komplexní řešení pro konečnou úpravu venkovních ploch. Navíc v případě, že by se vám přestala líbit, lze ji hravě rozebrat a použít znovu někde jinde či na něco jiného.

K dalším výhodám zámkové dlažby patří také fakt, že ji koupíte takřka za hubičku. Navíc se pyšní hned několika skvělými vlastnostmi, jako je dlouhá trvanlivost, taktéž pevnost, a kromě jiného i odolnost. Navíc je zámková dlažba odolná proti mechanickému, ale i jinému poškození. Dobře odolává i proti mrazu.

Scroll To Top