Domů / PR / Co si s sebou vzít do vězení?

Co si s sebou vzít do vězení?

Při nástupu do vězení existuje seznam doporučených věcí, které je možné si s sebou vzít. Co by tento seznam měl obsahovat a jak tyto věci doplňovat? Co si s sebou vzít nesmíte?

Je možné také předměty zasílat

Ještě dříve, než si vysvětlíme, co by taška do vězení mohla obsahovat, je dobré dodat, že osoby v nápravných zařízeních mají nárok na pravidelný příjem pošty. Balík do vězení se řídí platnou legislativou a rozhodně není jedno, co obsahuje. Nárokový balík do vězení je možné zasílat jednou za půl roku, v případě mladistvých jednou za tři měsíce. Konkrétní typ zařízení určuje, jaký je povolený obsah balíků. Listovní zásilky omezeny v počtu nejsou.

Co nikdy do vězení neposílat

Do některých typů zařízení je možné posílat například trvanlivé potraviny, časopisy, knihy a noviny, psací potřeby, nebo také tabákové výrobky, kávu a čaj. Dle typu věznice se mohou používat také elektronická zařízení, ale vždy je nutno, aby prošly vstupní kontrolou pod dohledem specializované firmy. Mimo povolené předměty se nesmí do věznic nic zasílat. Jedná se tak například o finanční prostředky v listovní obálce.

Finance se do věznic posílají pouze pomocí poštovní poukázky, nebo také přímo převodem na účet, kdy se vždy uvede rodné číslo vězně, kterému jsou peníze odesílány.

Co si vzít s sebou

Hygienické prostředky jsou základ, který můžete mít. Vezměte si několik zubních kartáčků a past, sprchové gely a holicí potřeby. Povolena je menší osuška, toaletní papír a tuhé deodoranty. Nikdy se nesmí brát nic ve skle. Dále si můžete vzít oblečení, trvanlivé potraviny, tabák a kávu, analogové rádio a baterie.

Obecně se ví, že káva a tabákové výrobky slouží ve vězení jako dobré platidlo, za které je možné pořídit celou řadu věcí. Proto je dobré si tyto potřeby přibalit i v případě, že nejste kuřák.