Domů / Novinky / Dočkáme se druhého Titaniku

Dočkáme se druhého Titaniku

Osud slavné lodě Titanic zná asi každý. Svůj podíl na tom má také film od Jamese Camerona, který je plný romantiky, napětí, osudových rozhodnutí a ledové vody. Někoho tento film očaroval a někoho ne. Nechat se však musí, že Titanic byl představitelem luxusu své doby a je velká škoda že skončil na dně mořském.

V dnešní době však existují lidé, kteří chtějí slávu Titanicu navrátit. Jedním z nich je i známý boháč Clive Palmer, který se rozhodl podpořit stavbu lodi, která přesně kopíruje svůj vzor. Nést by měla jméno, které adekvátně odkazuje na svého předchůdce a to Titanic II.

TitanicTitanic II. by měl představovat věrohodnou kopii Titanicu od RMS se vším všudy. Kopírovat by však neměla jen vzhled lodi, ale také její cestu, tedy ve své konečné fází. Titanic II. By měl vyplout ze Šanghaje v Číně a pokračovat by měl až do Anglie, odkud se vydá po stopách svého předka až do New Yorku. Pokud bude dobré počasí a i šikovný kapitán, měla by celá cesta probíhat bez jakýchkoliv problémů.

Tato loď je momentálně stavěna v loděnicích CSC Jinling Shipyard a provozovat by jej měla palmerova Blue Star Line, což je zřejmě paralela na White Star Line, která provozovala původní Titanic. Nový Titanic bude věrnou kopií starého Titanicu co se týče designu.

Nový titanicJejí návštěvníci zde naleznou známé turecké lázně, velké schodiště atd. I zde však najdeme zástupce moderních technologií, jako je například klimatizace. Pro větší autentičnost však na lodi nenajdeme televize ani internet.

Velmi zajímavé je to, že miliardář si přeje, aby na lodi byla vytvořena co nejautentičtější atmosféra. Proto je i po hostech požadováno, aby si oblékali šaty z let 1912, a nesmíme zapomenout ani na rozdělení do společenských tříd (1, 2, 3) mezi kterými nebyl povolen kontakt.

Na širé moře by tato loď měla vyplout v roce 2016 a Atlantik by měla přeplut za 6 dní. Zájem o tuto plavbu vyjádřilo již 40 000 lidí, přičemž 16 000 z nich nemá problém zaplatit 750 000 až 1 000 000 USD za svou kabinu. Tak plavbě zdar a pozor na ledovce!