Domů / Kultura / Filmy, které ve vás zanechají stopu

Filmy, které ve vás zanechají stopu

Škubání v oku, ponurá atmosféra, mrazení v zádech, strach a napětí v každém kroku. V dnešním článku si představíme filmové snímky, které vám řádně zamotají hlavu a ani po pár minutách nevíte, jak daný kousek skončí. Tyhle filmy, totiž patří mezi ty, které nechápete ani poté co je shlédnete podruhé.

David Lynch patří mezi nejlepší umělce v oboru a tak není divu, že jeho snímek Mazací hlava z roku 1977 patří mezi ty snímky, které vám budou způsobovat husí kůži. Příběh filmu je celkem prostý, zamilovaný pár čeká dítě. Po narození dítěte však spokojená rodinka dlouho nevydrží a matka celou rodinu opouští. Otec pak vychovává dítě sám. Na první pohled nic zvláštního, kdyby dítě nevypadalo jako kříženec ryby s mimozemským vetřelcem.

K tomu si přidejte nulovou absenci dialogů či monologů, ponurou atmosféru, kovové zvuky a další prvky, které z tohoto snímku dělají nadpozemskou záležitost. Poté co film shlédnete, nebudete vědět na čem jste. Ostatně David Lynch v roce 2000 prohlásil, že pravá podstata filmu zatím nebyla odhalena.mazací hlava

Z depresivního žánru přesedláme na depresivní žánr s pořádnou dávkou násilí a sexu. Řeč bude o snímku Videodrome z roku 1983, který vypráví příběh ředitele televize Maxe Renna, který se snaží přitáhnout větší množství diváků k televizi. Objeví pirátskou nahrávku Videodrome, která je plná násilí a brutality. Vydává se hledat autora nahrávky, ale během nebezpečné cesty, na kterou se vydal, začíná ztrácet přehled o tom co je skutečné.

videodrome

Kvalitní děj a filmové zpracování dělá z tohoto snímku další skvělý originální snímek. Nebojte se ani stáří filmu, stále má v sobě filmové efekty, které vás potěší i v dnešní době. Za zmínku jistě stojí VHS kazeta, která se dere uprostřed hrudníku či ruce vylézající z televizní obrazovky.

Zajímavých a nedoceněných filmů je na světě mraky. Některé patří k neskutečným slátaninám, ale jiné jsou skvělými klenoty, které ve vás zanechají hluboký zážitek.