Domů / PR / Galerie Betlémská kaple vám nabídne zajímavý zážitek i prodejní výstavu v jednom

Galerie Betlémská kaple vám nabídne zajímavý zážitek i prodejní výstavu v jednom

Když se podíváme do historie umění, tak se většinou potkáme s tím, že se pohybujeme v zajetých kolejích, které tou dobou označil trend. Většina umění tak vždy byla víceméně svázaná do kolejí, které byly pevně vymezeny nejvýznačnějšími umělci.

Pokud se ale podíváme na moderní umění dnešní doby, tak zde tento prvek chybí. Na jednu stranu to mohou mnozí považovat za estetický nedostatek, ale stejně tak se to stává jedním z důvodů, proč je moderní umění tak moc oblíbené. Každá sbírka totiž může být neuvěřitelné rozličná a může být vedena směrem, který je stejně originální jako samotné moderní umění.

Pokochejte se moderním uměním

Galerie Betlémská kaple je v mnoha ohledech velice zvláštním a specifickým místem. Pokud bychom měli brát jako největší specifikaci samotnou galerii, tak je to nejspíš to nejtrefnější přirovnání. Ačkoliv je galerie umění všeobecně zaměřená na moderní umění, tak jsou extravagantní a nápadité umělecké kousky zasazeny v překvapivě tradičním prostředí.

Do velké míry tak galerie vystupuje ze zajetých kolejí, kdy jsou často muzea spíše laděna ro moderního vzhledu, zatím co jsou vystavované exponáty dílem minulých let. V Betlémské kapli ale najdete zajímavou kombinaci, která ve vás nechá ten správný zážitek. Estetické, ale velice tradiční prostory galerie obrazů totiž dělají to, co se od nich očekává. Dávají vyniknout těm nejhezčím uměleckým kouskům, které jsou díky tomu jednoduše neustále na očích a již tak výrazné doslova svítí v prostoru, který je nechává vyniknout v plné parádě. Sami zjistíte, že se jedná o velice neortodoxní a příjemný zážitek.

Možnost pro sběratele moderního umění

Betlémská kaple ale není pouze čistokrevnou galerií umění, ale také nabízí svým návštěvníkům možnost zakoupit vystavené kousky. Takový prodej moderního umění není víceméně žádnou raritou, protože je v rámci moderních trendů právě i prodej s možností prohlédnutí díla na výstavě denní rutinou. Je to tak velice odlišné od dob bývalých, kdy se pochopitelně dávala přednost spíše tradičním aukcím obrazům. V moderní době je tak možnost prohlédnout dílo mnohem přijatelnější, než tomu bylo dříve.