Domů / PR / Interiér, který je jen váš

Interiér, který je jen váš

Také se ve vašem okolí setkáváte s názory, že tapety jsou předpotopním pozůstatkem minulého režimu a do moderního interiéru nepatří? Záleží samozřejmě na výběru materiálu a vzorů, avšak moderní tapety hýří všemi barvami a různými dekory, takže není problém vybrat tapetu, která vdechne vašemu domovu nový život. Obzvlášť fototapety vám pomohou s proměnou vašeho interiéru.

Nebojte se tapetování

Dříve se používaly převážně papírové tapety, jejichž lepení bylo složité a vyžadovalo šikovnost. Pokud si však vyberete vliesovou tapetu, nemusíte se ničeho takového obávat. Vliesové tapety jsou vyrobeny z buničiny a textilních vláken, snadno se lepí, mají dlouhou životnost a dýchají společně se zdí. Navíc fungují i jako zvuková izolace a pomáhají bojovat proti ozvěnám. Tapetování není nijak náročné a zvládne to opravdu každý. Můžete zapojit i děti, které se při tom zabaví. Tapetování se vůbec nemusíte děsit, lepidlo pod tapetu nanesete na zeď, samotná tapeta tedy zůstává suchá, takže se s ní dobře manipuluje.

Kam s tapetou

Tapety se hodí do kteréhokoli pokoje, své uplatnění nacházejí nejčastěji v obývacích pokojích, pracovnách a dětských pokojích. Můžete je ale použít i do chodby, kuchyně nebo do ložnice. Do obývacího pokoje můžete vybírat různé vzory, k dispozici je široká škála přírodních motivů, krajin, můžete vybírat městské panorama, vesmír, automobily či abstraktní obrazy. Skvěle vypadají také tapety s motivem otevřeného okna či dveří zejména v menších prostorech, které potřebují opticky zvětšit. Pro ty, kteří preferují jednoduchost, jsou určeny samolepicí tapety a dekorace na zeď. S jejich pomocí vytvoříte v každém interiéru originální designové kreace. Záleží na vás, zda si vyberete veselé barevné samolepky nebo trochu dospělejší černo bílé. Nebojte se kombinovat samolepicí tapety s dekoračními samolepkami a vytvořte si tak ve vašem interiéru originální obraz.