Domů / PR / Jak dostat firmu do povědomí lidí

Jak dostat firmu do povědomí lidí

Můžete mít ty nejlepší produkty i služby na trhu. Když se o nich ale nikdo nedozví, vaše konkurence vás převálcuje. Máme pro vás tipy, se kterými se dostanete do podvědomí lidí, potenciálních klientů.

Reklamní předměty jsou stále důležitější

Online doba se vyznačuje jedním podstatným faktem – lidé jsou již přesyceni informacemi a na reklamy reagují v mnohem menší míře než před několika lety. Marketingoví specialisté se proto opět vracejí k tradičním formám reklamy. Reklamní předměty (konkrétně roušky s potiskem) se opět dostávají na výsluní. Právě pozornost, kterou dostane potenciální klient zcela zdarma, vás představí v tom nejlepším světle. Lidé budou vědět, že vám na nich záleží. Osobní kontakt s klienty se nyní vyvažuje zlatem.

Oslovení cílové skupiny

Podobně se vaše cílová skupina dá oslovit i v rámci kulturních nebo sportovních akcí ve vašem okolí. Když budete vědět, jaká bude zájmová či věková struktura lidí na akci, dokážete vhodně zvolit marketingovou strategii pro rozšíření renomé vaší firmy. Reklamní předměty jsou finančně nenáročné, přesto dokáží udělat skvělou službu. Může jít o praktický předmět, nebo o slevovou akci na nákup. Vždy tak nabízíte klientovi něco navíc.

Na síti musíte být vidět

Efektivitu reklamní akce si můžete snadno změřit. Když budou lidé nakupovat s vaším promo kódem, který obdrží na akci, ihned budete mít přehled o tom, kolik nových klientů vám tento event přinesl. Nezbývá než tuto akci podpořit prodejem také na internetu. Pomocí affiliate odkazů umisťujte své propagační komunikační strategie na vhodné weby, kde se pohybuje vaše cílová skupina. Můžete se také přímo zapojovat do diskuze na sociálních sítích.

Dostat firmu do podvědomí lidí je důležité nejen v online prostoru, ale také pomocí osobního kontaktu. Získáte tak mnohem větší výhodu nad svou konkurencí. Správná komunikace s klienty je klíčem pro úspěšný růst firmy.