Domů / PR / Jak fungují a k čemu jsou ideální textilní haly

Jak fungují a k čemu jsou ideální textilní haly

Elegantním řešením pro skladování je textilní hala. Tento poměrně nový způsob skladování si však za velmi krátkou dobu získal značnou oblibu u velkých i malých firem. Textilní haly poskytují praktické řešení, které nabízí dostatek úložného prostoru a spousty dalších možností. K jejich výstavbě není nic potřeba, jen vyrovnaný terén.

Funkčnost a odolnost v jednom řešení

textilni-haly-5-lozornoTextilní haly je možné vybudovat na jakémkoliv vyrovnaném terénu a je možné je napojit na stávající budovy. Textilie, kterou je textilní hala pokryta, je z vysoce odolné PES tkaniny, která se pyšní normovanou kategorizací těžko hořlavých stavebních materiálů. Tato tkanina má dlouhou životnost a navíc je možné zvolit libovolný barevný odstín či ji nechat velkoplošně potisknout.

Konstrukce lehké skladové haly se kromě krycí textilie skládá ze systému ocelových příhradových rámů, které jsou vyztuženy a propojeny fixačními ztužidly. Veškeré prvky je možné velmi rychle demontovat, rozšířit, upravit rozměry nebo kompletně přemístit. Konstrukce je velmi odolná proti nepříznivým přírodním podmínkám.

Uvolní se plachta působením větru?

Po delším čase dojde k mírnému povolení plachty. Pro takový případ jsou však haly opatřeny jednoduchým systémem tzv. tunel v plachtě, který stačí jednou za dva roky utáhnout a plachta je opět pevně vypnutá.

59

K postavení haly nejsou potřeba nové základy

Pro stavbu textilní haly není potřeba nových základů. Pro stavbu postačí zcela podloží, které je zpevněné štěrkem v nezámrzné hloubce. Vše však záleží na šíři a typu haly. Ke stabilnímu ukotvení haly slouží železné trny, kterými se celá konstrukce kotví do země.

Kolik stojí montovaná hala na míru

Přesnou cenu nelze určit. Právě proto, že se jedná v mnohých případech o stavbu na míru, jsou ceny jednotlivých hal různé. Každá hala má jiné parametry a i podmínky výstavby. Přesnou cenu nové haly nelze určit.