Domů / PR / Jak na nákup nemovitostí v Turecku?

Jak na nákup nemovitostí v Turecku?

Láká vás písčitá pláž, tyrkysové moře a hřejivé slunce? Turecko ročně navštíví desítky tisíc turistů, kteří míří nejen za kulturními památkami a přírodními scenériemi, ale i za bezstarostným odpočinkem a blaženým klidem. Není divu, že kromě dovolených vzrůstá i zájem o turecké nemovitosti.

Proč zrovna Turecko?

Přemýšlíte o tom, že i vy se stanete vlastníkem nemovitosti v Turecku? Proces nákupu není o mnoho složitější než u nás v Evropě. Hlavním rozdílem je to, že k nákupu musíte získat povolení od armády v Izmiru, jelikož cizí státní příslušníci mohou kupovat objekty jen ve vyhrazených částech měst.

Turecko má stabilní ekonomiku a nejen zahraničním investorům nabízí značný potenciál. Ceny zdejších nemovitostí jsou více než lákavé, navíc zde pořídíte jakýkoliv objekt od menšího bytu až po luxusní vilu či penthouse. Životní náklady v Turecku jsou přitom o poznání nižší, než například v USA či Británii.

Turecko disponuje velmi dobrou dopravní infrastrukturou, která usnadní cestování v rámci země i mimo ni. Během sezóny se bez problémů dopravíte na všechny řecké ostrovy a ani cestování dál do Evropy není problém. Život v Turecku má co nabídnout příznivcům městského ruchu i milovníkům nerušené přírody.

Pokud se chcete v Turecku usídlit natrvalo, potěší vás, že tato země patří k zemím s nejsnadnějším způsobem získání občanství prostřednictvím investic do ekonomiky. Pokud do nemovitosti investujete více než 250 000 dolarů, automaticky se stáváte žadatelem o občanství podle zjednodušeného režimu.

Pozor na dokumenty

Nemovitosti v Turecku musí splňovat mít tři základní dokumenty – Tapu, tedy list vlastnictví, Imar, tedy stavební povolení a Iskan, tedy potvrzení o bydlení. Před koupí je také dobré si zjistit, zda není zatížená pokutami nebo dluhy, které byste jako nový majitel museli uhradit. S tím vám pomůže zdejší katastrální úřad.