Domů / PR / Jak vybrat správnou náplň do tiskárny?

Jak vybrat správnou náplň do tiskárny?

Jsou téměř všude a má ji doma téměř každý. O čem je řeč? Jedná se o tiskárnu. Pokud také máte jednu doma, může se stát, že vám v ní dojde náplň. Jak následně vybrat tu pravou? Stačí postupovat krok za krokem.

Jakou náplň potřebujete?

To se odvíjí od konkrétního typu vaší tiskárny. Toto je první krok, který je třeba udělat. Zjistit, jakou tiskárnu máte. Pokud inkoustovou, budete vyhledávat takzvané cartridge. Pokud se jedná o tiskárnu laserovou, bude to například laserový toner ce285a. Dané typy náplní se liší tím, že v první variantě se nachází inkoust, zatímco v té druhé se nachází velmi jemný prášek.

Jak zjistit označení náplně?

Náplně do tiskáren nemají stejné označení, jako mají tiskárny. Je to dáno tím, že jedna náplň může být kompatibilní z celou řadou tiskáren. Nutné je proto zjistit, jaké označení má ta vaše. To lze většinou zjistit z typu vaší tiskárny. Když ho víte, co nyní s tím?

  • Ukažte ho prodejci v obchodě
  • Vložte ho v eshopu do vyhledávání
  • Vyhledejte tiskárnu v menu obchodu

Originální, nebo alternativní?

Již jste se dostali k tomu nejdůležitějšímu. Víte, jakou konkrétní náplň budete potřebovat. Zde vás čeká ještě jedno důležité rozhodnutí. Zda zvolit například alternativní toner q2612a, nebo zvolit variantu originální. Pokud jde o kompatibilitu s tiskárnou, není se čeho bát. Pokud jde o kvalitu tisku, jsou rozdíly také téměř nulové. Hlavní rozdíl je v ceně. Pokud jde o běžný domácí tisk, plně vám stačí alternativní varianta.

Jaké množství náplně?

Čím je jí více, tím delší dobu vám pochopitelně vydrží. Také se k ní váže druhý plus, který je spojený s nižší cenou za jednu vytištěnou stránku. Pokud tisknete celkem pravidelně, rozhodně se nebojte kupovat náplně největší. Ty poznáte podle jednoho standardizovaného označení, kterým je počet vytisknutých stránek o běžném pokrytí.