Domů / Novinky / Jak zpomalit rychlé řidiče? V této vesnici to vyřešili krásnými květinami

Jak zpomalit rychlé řidiče? V této vesnici to vyřešili krásnými květinami

Rychle jedoucí auta trápí mnoho měst a vesnic. Představují nebezpečí pro obyvatele i zvířata. Některé řidiče nedokáží odradit ani značky upozorňující na sníženou rychlost. Existují ovšem věci, kvůli kterým řidiči rádi zpomalí a nejedná se jen o billboardy s polonahými modely, ale také o květiny. Divoké květiny jsou natolik krásné, že mnoho řidičů zpomalí, aby si je prohlédlo.

Divoké květiny použité ke zpomalování řidičů

Vesnice Long Newnton v hrabství Gloucestershire má problém s rychlým průjezdem mezi okolními městy. Řidiči v této britské vesnici projíždí vysokou rychlostí a úředníci si nevěděli rady, jak tyto řidiče přinutit jezdit pomaleji. Řešení se nakonec objevilo zcela samo. Během pandemie byly podél silnic vysázeny divoké květiny, aby se zvýšila biologická rozmanitost. Když byly divoké květiny vysazeny, přitáhly nejen množství divokých zvířat, ale také donutily řidiče zpomalit. Divoké květiny mají lepší efekt než dopravní značky, které nařizují zpomalit.

Vznikl program na financování péče o divoké květiny

Místní vesnice dostávají od vlády jen malé finanční prostředky na kontrolu dopravy. Vznikla tedy crowdfundingová kampaň, která vybrala téměř 8 000 liber na opatření ke zklidnění dopravy, bude použita na financování tříletého programu péče o divoké květiny.

Ve vesnici byla nově instalována i značka, která bliká a dokáže zaznamenat řidiče, kteří překročí nejvyšší povolenou rychlost 30 mil za hodinu. Ukázalo se, že 90 % řidičů zde rychlost překračuje. Výsadba divokých květin je skvělý nápad, který pomůže biologické rozmanitosti a přinutí řidiče zpomalit. Tímto nápadem se mohou inspirovat i ostatní vesnice, které mají problém s rychlými a bezohlednými řidiči.

Foto: pixabay.com