Domů / PR / Jaké jsou základní varianty elektromotorů, které vyrábí společnost Bühler?

Jaké jsou základní varianty elektromotorů, které vyrábí společnost Bühler?

Elektromotory jsou sice konstrukčně vždy na velice podobné bázi, ale jejich jednotlivé druhy dokáží nabídnout velice rozdílné vlastnosti. Rozhodně se tak nedá říct, že by elektromotory byly vhodné na každou úlohu bez ohledu na to, který zrovna vybíráte.

Přesto se ale dají poměrně dost jednoduše rozlišit do několika základních kategorií, přičemž každý má svoje specifikace. Dnes se podíváme právě na elektromotory Bühler a na to, v jakých základních variantách lze sehnat motory nejen tohoto výrobce.

 

EC motory Bühler

EC motory najdete mnohem častěji pod souhrnným označením jako bezkartáčové stejnosměrné motory. Z toho vyplývá, že je napájí stejnosměrný proud a na rozdíl od svojí konkurence se nespoléhají na komutátory, kartáče, při svojí práci. Jsou vhodné tam, kde potřebujete opravdu vysoké otáčky a zároveň konstrukčně a prostorově jednoduchý motor. Díky tomu jsou EC motory Bühler jednou z nejoblíbenějších položek sortimentu. Mimo toho jsou i cenově velice dobře dostupné, což z nich dělá o to zajímavější volbu.

Komutátorové DC motory Bühler

DC motory jsou na rozdíl od EC konstruovány pomocí kartáčů. Většinou uhlíkové kartáče a speciální kroužky pro přepínání polarity magnetického pole jsou tím, co stojí za funkcí těchto motorů. Komutátorové DC motory Bühler jsou známé svojí extrémně vysokou životností. Mají sice problémy ve větších rychlostech s efektivitou, ale zcela naopak fungují velice dobře v moment, kdy jsou v proměnlivých a nízkých otáčkách.

Převodové motory Bühler

Je ale potřeba myslet také na speciální případy. A to konkrétně na ty případy, kdy potřebujeme pracovat často s proměnlivými otáčkami a kdy je přenos točivého momentu komplikovaný různými podmínkami. Uchování konzistentního výkonu by tak nebylo možné bez pomoci soustavy převodů. Tím se dostáváme k další kategorii elektromotorů, které jsou naprosto nepostradatelné. Jedná se o převodové motory Bühler, které dokáží nabídnout nejen vysokou kvalitu konstrukce motoru jako takového, ale počítá se zde i s vysokou kvalitou a dokonalou funkcí převodovky jako takové. Ty pochopitelně mohou být v mnoha technologických variantách podle toho, jakých hodnot mají dosahovat.