Jste mužem v domácnosti nebo máte podstatně nižší příjem, než vaše žena a příspěvek do domácnosti je spíše symbolický? Tak pro všechny takové muže je dnešní článek. Kromě toho, že se musíte vyrovnat se svým egem, se musíte naučit i jinak komunikovat a přistupovat ke všemu z jiného pohledu.
Přestože se 21. století tváří jako moderní doba plná tolerance, pochopení a nového nastavení hodnot, stále nejsou smazány tisícileté tradice vnímání rodiny a její zákonitostí. Tradiční role v rodině mají stále své zastoupení. Podle studií, stále ženy dávají velkou důležitost tomu, aby muž vydělával výrazně více, než žena a tím uživil rodinu. Dokáže se tak postarat nejen o sebe, ale i své blízké a to stále hraje pro ženy velmi podstatnou roli. To samé platí tak trochu i pro ženy. Přestože většina žen jsou nezávislé a soběstačné, stále se na ně dívá společnost jako na někoho, kdo se stará o rodinu a děti. To vše se děje i navzdory tomu, že více jak čtvrtina žen vydělává více jak muž.
Rodiny se stále častěji rozhodují, který plat je pro rodinu důležitější a především z finančního hlediska výhodnější. Podle toho se pak tvoří priority v kariérním růstu a rozdělení rolí. Pokud tedy má žena větší příjem a možnost růstu, tak se muž více stará o rodinu, děti a domácnost nebo naopak.
Tomu však nejsou odhodláni valná většina mužů. Přestože se na tomto schématu nejeví nic divného a je to naprosto v pořádku, musejí být tomu odhodláni oba partneři, jinak bude docházet k neshodám a hádkám. Muži možná mají problém se svým egem, ale ženy na tom nejsou jinak. Těm se mnohdy zase nelíbí množství práce a především výčitky, že se nevěnují svým potomkům.
Vyplatí se komunikovat s partnerem a to o všem co vás trápí. Rozdělit kompetence a nastolit pravidla a řád, který bude určovat chod celé domácnosti. To že vyděláváte jako muž méně peněz nebo jste v domácnosti, by nemělo mít vliv na rovnost ve vašem vztahu. To však platí i v opačném případě.