Domů / PR / „Kometa je rodina“, zní společně z úst Rusňákovy DRFG a brněnské Komety

„Kometa je rodina“, zní společně z úst Rusňákovy DRFG a brněnské Komety

Do kin na začátku loňského roku vstoupil film s názvem Z nebe do pekla a zpět. Ten sumarizuje fenomenální historii sportovního klubu Kometa. Dokumentární film sleduje vzestupy i pády od vzniku klubu v roce 1953 až do konce roku 2017, kdy Kometa po dlouhých jednapadesáti letech získala titul mistrů České republiky v hokejové extralize a stejný úspěch zopakovala i o rok později. Na hrdé partnerství mezi brněnskou Kometou a investiční skupinou DRFG je David Rusňák právem pyšný. Hokejový klub získal během své existence dohromady 13 titulů mistra ČR a stal se tak nejúspěšnějším klubem v celé historii hokejové nejvyšší ligy.

I mimo ledovou plochu je partnerství mezi DRFG a hokejovým klubem pramenem mnoha úspěšných spoluprací. Primární podstatou tohoto spojení je nejen moravská metropole, kde oba partneři figurují, ale převážně sdílení stejných priorit, jako je rodina. To deklaruje slogan sportovního klubu „Kometa je rodina“ i název investiční skupiny DRFG. Písmena F a G totiž anglicky znamenají „Family Group“ neboli rodinná společnost.

Partnerství DRFG a Komety společně pomáhá potřebným

Společná podpora klub stále posouvá a není to jenom o názvu Arény. Kometu sponzoruje také značka podílových investičních fondů pod značkou CZECH FUND, která se stala generálním partnerem klubu. Společně mají srdce na pravém místě a soustředí své síly a pomoc tam, kde jsou skutečně potřeba. Díky zásluze DRFG a Komety v předloňském roce krášlilo brněnskou Českou ulici přes dvě stovky pestrých deštníků. Zhruba šest desítek bylo posléze vybráno a podepsáno hráči hokejového týmu. Deštníky byly poté vydraženy v aukci. Získaný výtěžek činil přes 67 tisíc korun a částka mířila na pomoc mentálně postiženým a dětem s poruchou autistického spektra.

Investiční skupina se nezaměřuje pouze na byznys, dluhopisy a podílové fondy. Snaží se zlepšit životní úroveň v oblasti, kde působí. Sportovní klub i DRFG Davida Rusňáka chtějí do budoucna dále spolupracovat a toto partnerství bude mít bez diskuze další úspěchy.

Autor: Michal Pecka