Domů / PR / Krásná příroda v okolí Karlštejna láká k výletům

Krásná příroda v okolí Karlštejna láká k výletům

Jestliže je pro vás ideální představa dovolené toulky českou krajinou, určitě byste neměli vynechat romantické okolí řeky Berounky, kde najdete také dominantu v podobě hradu Karlštejn. Příroda Českého Krasu je dlouhodobě vyhledávaným turistickým cílem, přesto však až pohádkově malebným a klidným místem. Místní penziony a hotely vám nabídnou stylové ubytování a budou skvělým výchozím bodem pro vaše vytyčené turistické cíle.

Ubytování, které vás osloví

Pro každou příjemně strávenou dovolenou by mělo být základem pěkné ubytování, kde se vám zkrátka bude líbit. Dokáže vám to navodit pozitivní myšlenky a každé ráno vstanete dobře naladěni. Příjemný penzion poblíž Karlštejna je příkladem takového ubytování. S ohledem na svou polohu je skvělým výchozím bodem pro výlety do okolí, ať už do přírody nebo na místní zajímavosti. Protože zdejší krajina je opravdu malebná a romantická, penzion se hodí také pro:

  • Romantické pobyty
  • Svatby

Pokud zde tedy chcete strávit příjemné chvíle ve dvou nebo uspořádat rodinnou sešlost, je jen málo atraktivnějších míst. Samotný romantický styl penzionu přímo vybízí k uspořádání svatby, se kterými zde mají bohaté zkušenosti. K dispozici je svatební apartmán i možnost ubytování pro hosty. Na přání vám zde pomohou se sestavením menu. Nezapomenutelným zážitkem pro novomanžele je nepochybně vyjížďka ve svatebním kočáru k hradu Karlštejn.

Možnosti v okolí

Okolí řeky Berounky je bohaté jak na přírodní krásy, tak na celou řadu dalších aktivit. Také proto nabídne ubytování u Karlštejna výbornou výchozí pozici pro výlety do okolí. Třeba místní vinařství, které svou tradici datuje už do roku 1348. Ze zajímavostí v okolí určitě stojí za zmínku upozornit na vápencové lomy Velká a Malá Amerika, které jsou propojené podzemními štolami. Hlavně s dětmi také jistě oceníte návštěvu Zooparku Karlštejn.