Domů / Kultura / Kuriózní sebevraždy spisovatelů

Kuriózní sebevraždy spisovatelů

Každý má právo se rozhodnout na to, zda chce ukončit svůj život. Ovšem u některých jedinců, kteří se tak rozhodnou je velmi kuriózní způsob toho jak tak učiní. Pojďme se podívat na jedny z nejzajímavějších způsobů jak odejit z tohoto světa. Svůj život máte v rukou spisovatelů.

Yukio Mishima se chtěl vrátit do staré doby. Svůj způsob smrti si dávno vybral ve svých dílech. Vojenský pravicový puč, který proběhl v Japonsku a měl posílit japonské císařství, se nezdařil a Yukio se tak rozhodl ukončit svůj život. Po vzoru samurajů opustil svět 25. listopadu 1970. sebevraždy

Spáchal harakiri v budově úřadu generála Kanetoshi Mashity. Celý rituál se zakončuje useknutím hlavy, aby se tak ulehčilo trápení. Tento čin měl vykonat jeho následovník a milenec Masakatsu Morita. Po třech pokusech selhal a hlavu mu tak setnul mečem Hiroyasu Koga, který byl členem jeho soukromé armády, která měla navrátit Japonsko do starých samurajských časů.

Plyn už syčí z trouby ven, asi tak by se dal nazvat další příběh, který potkal spisovatelku Sylvii Plathovou. Ta se v roce 1963 rozhodla ukončit svůj život. Ten večer dala svým dětem poslední jídlo, otevřela jim na noc okno dokořán a odešla do kuchyně, kde za sebou zavřela dveře. Vše pečlivě utěsnila ručníky a lepicí páskou. Poté pustila plynovou troubu a hlavu strčila dovnitř.

Poslední sebevraždu, byť možná nechtěnou, omílají legendy a pověsti. Údajně se řecký filozof Empedokles rozhodl skočit do nitra sopky Etny proto, aby potvrdil názor společnosti, že je bůh. Hlavním cílem jeho sebevraždy, bylo absolutní zametení, jakékoliv existence jeho těla. To mělo poukazovat na to, že se stal nesmrtelným a odešel do nebe. Plán se však podle očitých svědků nevyvedl, neboť sopka ze svého nitra vyvrhla jeho sandál.

Možná to nejsou nejbizardnější sebevraždy, které se kdy staly. Všechny ovšem mají co do sebe a nechávají za sebou silný příběh.