Domů / Zajímavosti / Malý dron byl chycen při pašování drog přes hraniční zeď v USA

Malý dron byl chycen při pašování drog přes hraniční zeď v USA

Zdá se, že být pašerákem drog je v dnešní době mnohem jednodušší a zejména díky moderním technologiím. V USA se neustále hromadí případy, kdy jsou spojeny drony k pašování drog. Nejedná se jen o velké drony, k pašování jsou používány i malé drony, které dokáží dostat náklad přes hraniční zeď. Loni v říjnu pohraniční hlídka chytila ​​DJI Mini 2, jak pervitin, který vážil více než samotný dron.

Náklad drogy vážil více než samotný dron

Tyto informace vyplývají z nedávno vydaného příkazu k domovní prohlídce vydaného Úřadem pro prosazování drog (DEA). Snaží se využít chycený dron k zastavení pilota. 7. října byl spatřen dron, který překonal 25 zastávek vysoký pozemek. Agent z pohraniční hlídky sledoval, jak dron přistává. Agentovi se podařilo dron chytit dříve, než stačil vyzvednout řidiče v šedém mercedesu. V jednom bylo 259 gramů metamfetaminu a to je větší váha, než má samotný dron. Dron váží pouhých 249 gramů. Na krátkou vzdálenost dokáže dron zvednout i dvojnásobně více než váží. Podle agenta je pašování s pomocí dronů velmi časté.
„V této oblasti je běžné, že organizace pašující lidi / narkotika používají drony k přeletu hraničního plotu a pomáhají a/nebo usnadňují jejich kriminální operace ve Spojených státech.“

Případů pašování s pomocí dronů je mnoho

Existuje mnoho zpráv z minulých let, kdy se podařilo chytit dron při pašování drog. Jeden z případů je i použití dronu DJI Mini, který byl zadržen v roce v roce Costa Mesa v Kalifornii. zadržený muž byl z použití pokusu o pašování umístěno do věznice v Orange County.

Vzhledem k tomu, že jsou drony stále levnější a dostupnější, je vzhledem k tomu, že budou stále častěji využívány k pašování drog. Pro pašeráky je použití dronu méně riskantní, protože má pilot dostatek času, aby při neúspěšném pašování z místa činu uprchl.