Domů / Novinky / NASA zachytila vzácný moment, kdy se na nás slunce usmálo

NASA zachytila vzácný moment, kdy se na nás slunce usmálo

Kreslili jste jako děti obrázky se sluncem, které se směje? NASA zachytila ​​snímek, na kterém vypadá slunce jako velký smajlík. Jejich Solar Dynamics Observatory pořídila snímek s usměvavým se sluncem na konci října a následně jej sdílela na Twitteru.

Proč se slunce usmálo?

„Úsměv“, který zde vidíme, se skládá ze tří koronálních děr, slunečních fluktuací, během kterých se uvolňují rychlé výbuchy slunečního větru, vysvětlila NASA. „V ultrafialovém světle jsou tyto tmavé skvrny na Slunci známé jako koronální díry a jsou to oblasti, kde do vesmíru tryská rychlý sluneční vítr.“

Málokdy se podaří pořídit takto zajímavý snímek. Níže můžete vidět, jak vypadá celý snímek, který byl sdílen na Twitteru.

Nejde o prvního smajlíka

Hubbleúv teleskop již pořídil velké množství snímků, které připomínají různé útvary složené z hvězd. V minulosti pořídil teleskop snímek, který připomínal velkého smajlíka složeného z hvězd. Tento snímek byl pořízen amatérskou astronomkou a následně byl zařazen do soutěže NASA Hidden Treasures of Hubble. Přiblížila se ke kupě galaxií, která vypadala, jako by se na Zemi usmívala, s úsměvem tvořeným zkreslením světla ze silné gravitační čočky. Obrázek můžete vidět níže.

Uprostřed tohoto snímku pořízeného Hubbleovým vesmírným teleskopem NASA/ESA je kupa galaxií SDSS J1038+4849.

Nejedná se o první ani poslední zajímavý snímek „veselého vesmíru“. Zřejmě nás ještě překvapí mnoha zajímavými úkazy.

FOTO: NASA