Domů / Internet / Nope: Soukromí nadevše

Nope: Soukromí nadevše

Mnoho z vás zajisté někdy slyšelo o pojmu Kickstarter. Jedná se o web, na kterém shánějí vynalézaví lidé peníze na své projekty. V poslední době je však tento způsob financování projektů kritizován, protože se donátoři velmi často nedočkají dokončení onoho projektu, nebo dojde k zastavení výroby hned po dokončení jeho finální podoby.


Ale proč o Kickstarteru vlastně mluvíme. Ně všechny projekty z tohoto donátorského systému nevzejdou ba naopak. Již velmi mnoho projektů dosáhlo svého cíle a dostalo se do prodeje. Jedním z nich je i projekt od společnosti Bungajungle, která pomocí donátorských darů získává peníze na již šestý projekt. Tím je vynález jménem Nope.
A co vlastně Nope dělá? V jednoduchosti by se dal označit jako magnetický kryt na webkameru. Ačkoliv se to nezdá, mnoho lidí si úzkostlivě hlídá své soukromí, a maličká webkamera, která na ně míří pokaždé, když pracují na svém laptopu, je téměř až děsivá, protože je jako stvořená pro šmírování třetí osobou. V poslední době se totiž rozšířily zprávy, že se šikovní hackeři dovedou velmi snadno nabourat do vaší webkamery a sledovat její obraz. A jelikož dělají lidé před obrazovkami svých přenosných počítačů všechno možné, přejí si, aby byla ona malé kamerka vždy zakrytá.

Nope 2
Mnoho uživatelů řeší tento problém lepící páskou. Ta se ovšem po čase odlepuje, nevypadá příliš profesionálně, a pokud jí chcete sundat, jde to ztuha a ještě navíc vám na webkameře zanechá zbytky lepidla. A právě Nope řeší celý tento problém. Jde totiž o dva malé magnety, z nichž je jeden připevněn k notebooku a ten přidržuje druhý magnet pomoci magnetické síly nad vaší webkamerou. Díky magnetismu se navíc magnet webkamery ani nedotýká, ale pouze se nad ní vznáší.

Nope
Celý tento projekt se lidem velmi líbí, a během jediného dne dostal od 750 příznivců více než osm tisíc dolarů, tedy mnohem více než projekt potřeboval. I to ukazuje na to, že se lidé o své soukromí opravdu obávají a pečlivě si ho hlídají.