Domů / Styl / Plnovous je in

Plnovous je in

Listopad je tu a s ním opět začíná událost jménem Movember. To znamená, že kníry a vousy se nyní budou skloňovat na každém kroku a v každé konverzaci. Pokud jste ještě nezachytili, co Movemmber vlastně je, jedná se o akci, kdy si muži nechávají narůst svůj knír, aby podpořili kampaň před prevencí rakoviny prostaty.

Říkáte si co je to za divný zvyk? Jak je vidět, vousy si stále více opět nacházejí cestu do naší společnosti a upravený muž už se nemusí pyšnit pouze oholenou tváří.

Nějaký ten pátek již letí strniště, avšak poslední dobou začínají být velmi populární také plnovousy. Avšak pozor. Nesmíme si plést nevzhledný a neupravovaný plnovous s plnovousem udržovaným. Právě pěkně zastřižený a opečovávaný plnovous je ten, který se stále více dostává do popředí pánských outfiitů a je doplňkem pro velmi osobitý styl mladých mužů.

Tento styl je jakýmsi návratem ke kořenům mužství. Využívá hrubé přírodní materiály, hrubě zpracované kovy a dřevo, které jsou však ruku v ruce s uměním a upraveností. Tento styl se celosvětově nazývá hipster. Takového hipstera poznáte podle zajímavého tetování na rukou, flanelových košilí, tvídových sak a ručně dělaných kožených bot. Hipsteři v podstatě odkazují na staré viktoriánské období a to dělají i svým vousem. Hipsterův vous je jako jeho poklad a je se o něj důležité také řádně starat. Proto si tito pánové o svůj knír pečují nejrůznějšími toniky, vosky na knír, speciálními šampóny a kondicionéry. Zároveň si své vousy nejrůzněji zastřihávají a upravují, aby působily hladce a upraveně.

Plnovous má své klady, ale také nevýhody. Mezi jednoznačné klady s blížící se zimou, patří jednoznačně teplo, které na vaší tváři uchovává, zároveň můžete s knírem nejrůzněji tvarovat, což je taky sranda. Na druhou stranu vám však v zimě budou vousy zamrzat, budou se v nich držet nečistoty a při lízání zmrzliny bude víc zmrzliny na vousech než v puse.

Je tedy jen na vás, zdali je pro vás plnovous tou nejlepší volbou. Jedná se však o velmi mužnou věc a pamatujte: muž, který si svůj vous oholí kvůli ženě, si žádný nezaslouží!