Nyní, když je poslední z jaderných elektráren v zemi oficiálně offline, si evropská ekonomická velmoc Německo vytvořila vážný energetický deficit, který řeší nákupem jaderné energie z nedaleké Francie. V politicky korektním „zeleném“ kroku, který nedává absolutně žádný smysl, Německo v podstatě zrušilo svou vlastní velmi potřebnou jadernou energetickou infrastrukturu, jen aby ji nahradilo jadernou energií z jiné země, která pravděpodobně stojí mnohem více a je mnohem méně dostupná než domácí věci.
Stejně jako ve většině Evropy od doby, kdy Rusko napadlo Ukrajinu a Západ odpověděl energetickými sankcemi, Německo, Francie a další země se potýkají s produkcí dostatečného množství energie pro své vlastní potřeby. Mnoho z nich, zejména v západní Evropě, vyřazuje z provozu výrobu energie z pozemských paliv, jako je uhlí a ropa, a snaží se ji nahradit větrnou a solární energií, což se příliš nedaří.
Součástí „zeleného“ přechodu Evropy je i odstavení jaderné energie, i když je „čistá“ – skoro jako by vedení Evropské unie (EU) chtělo, aby země jako Německo a Francie zažily vážnou energetickou krizi a následný kolaps.
Desítky vědců, nositelé Nobelovy ceny, prosí německého kancléře Olafa Scholze, aby se vrátil k jaderným elektrárnám v zemi
Desítky vědců, včetně několika nositelů Nobelovy ceny, uznaly, že se jedná o velmi vážný problém, který nakonec zmrazí a vyhladoví k smrti evropské populace, a proto napsaly otevřený dopis německému kancléři Olafovi Scholzovi, v němž ho žádají, aby se vrátil k německé jaderné energii.
Německo potřebuje přinejmenším obnovit tři jaderné elektrárny, které nedávno uzavřelo, aby země mohla pokračovat ve výrobě potřebné energie, aniž by se musela spoléhat na jadernou energii z Francie.
Vědec a nositelé Nobelovy ceny ve svém dopise poukázali na to, že zmíněná tři jaderná zařízení vyrobila v roce 2022 celkem 32,7 TWh elektřiny „šetrné ke klimatu“. To stačí k napájení jedné čtvrtiny z 10 milionů německých domácnosti.
„Když se podíváme na údaje o výrobě za celou dobu životnosti nyní uzavřených jaderných elektráren Isar-2, Emstand a Neckarwestheim-2, tyto fungovaly s průměrnou mírou využití 93 procent během svých necelých 34 let provozu,“ uvedl portál Remix.
„Jinými slovy, bloky pracovaly na téměř špičkovém výkonu a nedosáhly ani 40leté životnosti, a proto byly stále v dobrém stavu. Vědci tvrdí, že tyto elektrárny mohly být bezpečně provozovány a měly by dostatek paliva, aby je udržely v chodu.
Je ironií, že německé uhlíkové emise se ve skutečnosti celkově zvýšily od té doby, co se země začala snažit přejít na „zelenou“. Jen v loňském roce země vyprodukovala o 30 milionů tun uhlíkových emisí více než v předchozích letech, protože musela zvýšit výrobu elektřiny z uhlí a plynu, aby vyrovnala deficity způsobené odstavením jaderné energie a nuceným přechodem na větrnou a elektrickou energii. které jsou vysoce nespolehlivé v závislosti na povětrnostních podmínkách.
„Zároveň vzrostla poptávka po dodávkách uhlí. Před ukrajinsko-ruským konfliktem pocházela polovina veškerého dovozu uhlí z Ruska, mezitím ale Brusel sankcionoval i ruské uhlí. Němečtí dovozci uhlí proto odebírají uhlí pro elektrárny z Jižní Afriky, Austrálie, USA, Indonésie a Kolumbie,“ prozradil dále Remix.
Zdroj: rmx.news/economy/green-hypocrisy-germany-shuts-down-its-last-3-nuclear-power-plants-only-to-end-up-buying-nuclear-generated-electricity-from-france/
Foto: Pixabay.com