Domů / PR / Pro koho je readymade společnost určena a na co si dát pozor

Pro koho je readymade společnost určena a na co si dát pozor

Readymade společnost je skvělým způsob, jak rychle a snadno začít podnikat. Předem založená společnost je na nového majitele převedena během pár dnů. Začínající podnikatel jistě ocení, že se nemusí potýkat s administrativní zátěží, které založení nové společnosti provází. Pro koho je nejvýhodnější ready made s.r.o. a na co si při výběru dát pozor.

Pro koho je readymade společnost určena

analysis-626881_960_720Ready made společnosti jsou určeny pro živnostníky, kteří se rozhodli rozšířit své podnikání a chtějí nyní pracovat, jako právnický subjekt. Další skupinou jsou začínající podnikatelé. Tato skupina chce ušetřit čas, peníze a nervy. Rychlost zahájení podnikání je pro ně stěžejní. Poslední a velmi častou skupinou, která šáhne po ready made s.r.o., jsou developerské a stavební firmy, které potřebují novou firmu pro zahájení realizace připravovaného projektu.

Jaké jsou možnosti

Prodej ready made společností je možný hned v několika právních formách. Můžete si pořídit společnost s ručením omezeným, která patří mezi nejprodávanější typy. Další možností je evropská společnost, která získává oblibu v posledních letech a vedle akciové společnosti patří mezi další možnosti, jak získat již založenou společnost.

Na co si dát při výběru pozor

Při výběru se ptejte na zkušenosti a reference nakupujících. Zjistěte si, jací jsou bývalí klienti společnosti, které nakoupili u vaší vybrané společnosti. Tyto informace naleznete na webových stránkách společnosti. Informace můžete získat i u svých obchodních partnerů, kteří mohou mít zkušenosti s koupí readymade společnosti. Nenechte se uchlácholit skvělou cenovou nabídkou nebo podobným přístupem. Ten je často klamný a rozhodně nic více nepřesvědčí, než osobní zkušenost předávaná z úst do úst.