Free songs
Home / PR / Proč si průměrný žák z gymnázia odnese mnohem víc než premiant?
Proč si průměrný žák z gymnázia odnese mnohem víc než premiant?

Proč si průměrný žák z gymnázia odnese mnohem víc než premiant?

O gymnáziích se tvrdí, že by měly být určeny pouze pro ty nejlepší. Pokud se tam ale dostane někdo, kdo tam nepatří, alespoň pozná, o čem je život.

Každý by chtěl mít doma nového Einsteina. Vstupenkou do světa těch chytřejších přitom může být už pátá třída a přijímačky na osmileté gymnázium. Jenže realita bývá mnohdy tvrdá. A uvědomit by si to měli i rodiče.

Gymnázium je jen pro premianty

Cermat testy na přijímačky a jejich neustálé opakování mnohdy nemusí stačit. Ne nadarmo se říká, že gymnázium je pro ty chytřejší studenty. Jde jen o osmiletou přípravu na vysokou školu. V posledních letech se ale na gymnázium hlásí i studenti, kteří by tam neměli co dělat. Gymnázium by mělo být pro ty, pro které je klasická základní škola procházka růžovou zahradou.

Ti, kteří mají předpoklady studovat na gymnáziu, se většinou vyznačují výborným prospěchem. Pro ten ale zpravidla nic nedělají. Nemusí se doma učit. Stačí jim jen poslouchat ve škole a to následně proměnit v samé jedničky. Gymnázium je tedy pro ně další stupeň, kde si vyzkouší, jestli zvládnou i další výzvu.

Průměrný žák si z gymnázia odnese mnohem víc

To ale neznamená, že i horší studenti by nemohli být dobří na gymnáziu. Existuje totiž krásné přísloví, které tvrdí, že tvrdá dřina porazí talent. Pokud talent usne na vavřínech a přestane dřít, stát se to opravdu může. A to platí i na gymnáziích, kam se s trochou té dřiny dostane i průměrný student. Stačí neustále trénovat na přijímačky na víceletá gymnázia a makat. Jestliže do toho dáte všechno, úspěch se jednou dostaví.

Jestliže se ale nakonec na gymnázium opravdu dostanete, připravte se na to, že zřejmě nebudete patřit mezi nejlepší studenty. Vás ale bude moct hřát ta radost, že jste mezi smetánkou. A i když vás to bude stát spoustu další dřiny, abyste se mezi ní udrželi, alespoň se naučíte, o čem je vlastně život. Zjistíte, že v životě není nic zadarmo, protože pořád musíte makat. A v tom může být gymnázium skvělou přípravou pro život i pro někoho, kdo by podle známek neměl patřit mezi premianty.

Scroll To Top