Domů / Novinky / Profesionální puzzlařka dokáže složit 500dílné puzzle za 50 minut

Profesionální puzzlařka dokáže složit 500dílné puzzle za 50 minut

Možná o tom ani nevíte, ale existuje široká škála soutěží ve skládání puzzle. Pro někoho je to jen zábava na volný čas, pro jiné sport. Seznamte se s 32letou hráčkou, který se stala profesionální „puzzlařkou“ v mistrovských soutěžích. Karen Kavett vždy milovala puzzle a svůj koníček proměnila ve svou práci poté, co během posledních pěti let sdílela videa ukazující její dovednosti. Tato žena z Los Angeles ráda zkouší své dovednosti ve skládačkách různých tvarů, jako jsou gradientní a vzorované skládačky. Dokonce jednu dokončila nohama.

Je tak dobrá, že když v říjnu soutěžila na National Jigsaw Puzzle Championships v San Diegu v Kalifornii, skončila na druhém místě, když celá její hrana skládačka spadla na podlahu. U 500dílného puzzle dosáhla času 50 minut, zatímco soutěžila s 99 nejlepšími hráči.

„Byla jsem méně než minutu od vítězství,“ řekla pro SWNS news. „Bylo to tak vzrušující a tak potvrzující po mnoha hodinách, které jsem strávila skládáním.“

Karen Kavett / SWNS

Karen se rozhodla zaměřit svůj YouTube kanál na svůj koníček poté, co objevila popularitu různých skládaček. Říká, že mě lidérádi vidí trpět a zkoušet složité hádanky. Pomocí časosběru vytváří uspokojující videa pro svých 202 000 odběratelů, včetně její snahy o dokončení puzzle skládajícího se z 24 000 dílků (které trvalo 157 hodin) a 9 000 dílků skládačky s motivem „Já, padouch“, která trvala 67 hodin.

Druhá ložnice v jejím domě se proměnila v její puzzle studio, kde dokonce dokončila malé puzzle, které musela složit za pomocí pinzety. Stala se součástí celosvětové komunity řešení rébusů v co nejrychlejším čase a doufá, že se letos zúčastní mistrovství světa. Karen nyní navrhla svou vlastní skládačku a nedávno ji poprvé dokázala dokončit sama.

Karen stále rozšiřuje svou sbírku puzzle, která se skládá z přibližně 400 skládaček a rozdává desítky kusů, které si nechce nechat. Podívejte se na nejobtížnější hlavolam, který kdy zkoušela, ve videu níže – obyčejné hnědé (o to více náročné) puzzle s podivnými tvary. „Tuhle hádanku už nikdy nebudu dělat,“ zavtipkovala.

Foto: SWNS