Domů / Novinky / Španělská policie zabavila velké podvodní drony určené k pašování drog

Španělská policie zabavila velké podvodní drony určené k pašování drog

K pašování drog se používají nejen drony, které létají ve vzduchu, ale také podvodní drony. Španělské národní policii se podařilo po 14 měsících vyšetřování zadržet 3 velké podvodní drony postavené k pašování drog. Tyto drony cestovaly přes Gibraltarský průliv. Když pašeráci použijí k převážení drog drony, představuje to pro ně menší nebezpečí.

Přes Španělsko putuje většina drog do Evropy

Španělská policie neustále řeší problémy s pašeráky. Je to způsobené tím, že se Španělsko geograficky nachází blízko k Maroku. Maroko patří mezi velké producenty konopí. Dva různé kontinenty jsou od sebe v nejbližším bodě vzdáleny jen 15 kilometrů. Jedná se o vzdálenost, kterou dokáží kvalitní drony snadno překonat. Každý ze zabavených dronů je plavidlo bez posádky a dokáže unést náklad o váze až 220 kilogramů. Celkem byly zabaveny tři drony, jeden byl dokončený a dva byly rozestavěné. Plavidla měla být po dokončení předána francouzským obchodníkům s drogami.

Drony patřily velkému gangu, jehož členové jsou rozmístění po Cádizu, Málaze a Barceloně. Tento gang poskytoval logistickou pomoc klientům v Itálii, Dánsku a Francii. Kromě podvodních dronů byly zabaveny i vzdušné drony, které dokázaly převážet náklad o váze 200 kilogramů. Během zatýkání španělská národní policie také zabavila téměř 145 kg hašiše, 8 kg marihuany a 157 370 EUR v hotovosti. Bohužel se podaří zabavit jen zlomek dronů, které jsou používány k pašování drog. Počet dronů, které se nepodaří chytit, může být obrovský. Jedná se v současnosti o jeden z hlavních způsobů, jak se drogy distribuují do jiných zemí.