Domů / Novinky / Tato skupina přesměrovala 250 milionů liber potravin ze skládek, aby nakrmila lidi v nouzi
Foto kredit: Food Forward

Tato skupina přesměrovala 250 milionů liber potravin ze skládek, aby nakrmila lidi v nouzi

Víte o tom, že třetina vyprodukovaného jídla skončí na skládkách. Pěstitelé, restaurace i obchody mají přebytky potravin, které se vyhazují. Je strašné, že mnoho lidí hladoví, zatímco se velké množství jídla vyhazuje. Toto zbytečné plýtvání může snadno přestat. V Los Angeles sídlí nezisková organizace Food Forward, která se rozhodla, že zachrání jídlo určené k vyhození. Místo toho, aby velké množství čerstvých potravin skončilo na skládkách, tak nyní míří k lidem v nouzi.

Hladoví lidé se dostanou k čerstvým potravinám

Od roku 2009 Food Forward přesměroval 250 milionů liber potravin ze skládek a dodal přes miliardu porcí čerstvých produktů komunitám s nedostatkem potravin. Skupina spolupracuje s 350 přímými partnery koordinujícími dary potravin, které se zatím dostaly do 12 kalifornských okresů, šesti dalších států a dvou kmenových národů.

Foto kredit: Food Forward

„Dostatečně jsme rozuměli pracovním tokům, chápali jsme efektivitu, rozuměli jsme síti a tomu, jak jídlo proudí přes oblast L.A., přilehlý kraj a region,“ řekl generální ředitel Rick Nahmias Civileats.

„Všichni jsme tak trochu pod deštníkem, máme pocit, že posledních 10 let pro Food Forward bylo zkouškou šatů na pandemii.“

Organizovat přepravu produktů v tak velkém množství není snadné, mnoho čerstvých potravin má krátkou trvanlivost a je potřeba je přesunout k lidem v nouzi v co nejkratší době. Nahmias vděčí za hbitost a vynikající reaktivitu svého týmu úspěchu, díky kterému vyhrál CA 2018 jako nezisková organizace roku. Organizace si váží všech darovaných peněz. Každý dostal dolar umožní přesunout 10 liber jídel z restaurací, obchodů nebo farem. Lidé v různých komunitách mají díky tomu k dispozici nejen trvanlivé potraviny, ale i čerstvé potraviny, jako třeba rajčata, květák, zelí a další.

Pomoc pro lidi i pro životní prostředí

Jedná se nejen o pomoc pro lidi, ale také pro životní prostředí. Potraviny na skládkách vedou k velkým emisím metanu do atmosféry. Když se potraviny dostanou k lidem, tak se metanová stopa výrazně snižuje. Organizace Food Forward by se mohla stát inspirací i pro ostatní země, kde nic takového nefunguje. Potravin je mnoho pro všechny, jen je důležité, aby vznikaly organizace jako je Food Forward, které dostanou nadbytečné jídlo k lidem v nouzi.

Zdroj: https://www.goodnewsnetwork.org/this-group-has-rerouted-250-million-pounds-of-food-from-landfills-to-feed-people-in-need/

Foto kredit: Food Forward