Domů / Novinky / V Dubaji vyroste největší městská technologická čtvrť s nulovými emisemi uhlíku

V Dubaji vyroste největší městská technologická čtvrť s nulovými emisemi uhlíku

V Dubaji lze najít mnoho unikátních staveb a projektů, které dokáží vyrazit dech. V brzké době zde vznikne Dubai Urban Tech District. Lze si ho představit jako město budoucnosti, které neprodukuje žádné emise uhlíku a žijí zde inteligentní lidé pracující na inovacích všeho druhu. O realizaci se postará zkušená architektonická společnost URB. Tento emirát se díky tomu chce stát centrem technologických inovací. Urban Tech District se nachází v oblasti Creekside of Al Jaddaf v Dubaji a vytvoří 4000 pracovních míst v zelených městských technologiích, vzdělávání a školení. Bude také domovem pro rizikové kapitály, které budou poskytovat palivo pro podnikatele, a posílí tak jedinečný kolaborativní městský technologický ekologický systém.

Velký pokrok pro Dubaj

„Rostoucí populace, urbanizace a dopady změny klimatu zvyšují potřebu, aby města byla odolná, vhodná pro život a byla chytrá. Vytváření udržitelných měst tak již není volbou, stalo se nutností. To vyžaduje plánovače se zkušenostmi s navrhováním a poskytováním udržitelných komunit,“ uvádí URB na svém webu.

Obrazový kredit: URB

Web URB uvádí, že je tato stavba v těch nejlepších rukou: „URB jsou velmi zkušení vývojáři a konzultanti, kteří poskytují development management, master planning, krajinné a architektonické služby se zaměřením na navrhování Net Zero Sustainable Cities. Společnost založil Baharash Bagherian, vysoce zkušený hlavní plánovač s více než 18 lety zkušeností,“ uvádí web.

Obrazový kredit: URB

„Baharash Bagherian pracoval v různých vedoucích rolích pro mezinárodní architektonické praxe. Naposledy byl bývalým designovým ředitelem Diamond Developers a vedl návrhy různých udržitelných měst po celém světě a zároveň vedl a řídil tým architektů, urbanistů, krajinných designérů a interiérových designérů.

Baharash Bagherian CEO společnosti URB, společnosti stojící za projektem, řekl: „Dubaj má nejlepší pozici k tomu, aby vedla Urban Tech Transformation, než kterékoli jiné město na světě. Urban Tech District bude novým globálním technologickým centrem pro městské inovace. S celkovou zastavěnou plochou 140 000 metrů čtverečních půjde o největší městskou technologickou čtvrť na světě. Tím se Dubaj stala centrem městských inovací.“

Vzor pro ostatní města?

Většina měst nefunguje udržitelným způsobem a tento projekt má demonstrovat, jak by udržitelné město mělo vypadat. Měl by to být základ pro nový druh inovativní společnosti, která je připravena pro rychlý růst. Technologická čtvrť bude produkovat také novou generaci městských technologických lídrů. Bude zajímavé sledovat, jak takové město vzniká, Otázkou je, jestli nejde pouze o utopii, která bude v jednom z nejbohatších emirátů nebo jestli je reálné, aby podobným způsobem fungovala i další města na světě.

Kredit. URB