Free songs
Home / PR / Vyvýšený záhon, který vydrží věčně?
Vyvýšený záhon, který vydrží věčně?

Vyvýšený záhon, který vydrží věčně?

Během pandemických měsíců jsme si zvykli na to, že si budeme sami pěstovat svou vlastní zeleninu. Mnohem více se také věnujeme pěstování okrasných rostlin a květin. Vyvýšené záhony ze dřeva ale nevydrží věčnost. Co s tím?

Vyvýšený záhon ochrání úrodu před slimáky i hraboši

Vyvýšené záhony jsou perlou mnoha zahrad. Skvěle vyhovují současným požadavkům na pohodlné pěstování. Navíc jsou chytře vymyšleny tak, aby úrodu chránili před nejčastějšími druhy škůdců, mezi které se řadí hraboši i slimáci. Jediné, co nás při pěstování trápí, je nízká životnost dřevěných záhonů. To již naštěstí nemusíte řešit. Existuje totiž betonový vyvýšený záhon. Výhody jsou nasnadě. Právě betonový vyvýšený záhon totiž vydrží nekonečně dlouho.

Imitace dřeva není nejmenší problém

Nemusíte přitom na svém pozemku mít moderní podobu záhonu, tedy hladkou betonovou plochu. Možností je dnes celá řada. Váš záhon může vypadat jako dřevěný. Betonové vyvýšené záhony totiž imitují dřevo. Je jen na vás, jaké tvary si pro svou zahradu zvolíte. Může se jednat o klasické tvary, nebo zcela netypické instalace.

Výhody vyvýšených záhonů si užijete i vy

Vyvýšené záhony nejsou jen příjemné pro obsluhu. Jedná se o praktický způsob, jak mít všechny rostliny i plodiny maximálně ochráněny před škůdci. S pomocí záhonů z betonu se vám podaří zachránit svou zeleninu i kytky před nenechavými kusadly častých škůdců na našich zahradách. Slizovou cestičku vám na úrodě nenechá slimák, hraboš se svými zuby raději bude okusovat jiné plodiny. Škůdci se k vašim pokladům prostě a jednoduše nedostanou.

Pěstujete i tam, kde by to jindy nešlo

V prostoru vašeho záhonu se skvěle zabydlí všechny rostliny. Poskytnete jim vhodný a kvalitní substrát bohatý na živiny. Pěstovat můžete podle libosti i tam, kde byste v jiném případě nepochodili. Nekvalitní půda nebo kus terasy se tak může proměnit ve skvělý způsob, jak si vypěstovat vlastní zeleninu.

Už se těšíte na vlastní vyvýšený záhon?

Scroll To Top