Domů / Novinky / Záchranný dron pomohl ve Španělsku zachránit topícího se chlapce

Záchranný dron pomohl ve Španělsku zachránit topícího se chlapce

Plavčíci pomohou každý rok zachránit velké množství životů. Ne každého ovšem dokáže plavčík zachránit. Pokud je člověk daleko od břehu, nemusí ho plavčík vidět. Když je člověk na volném moři, nemusí se k němu plavčík dostat včas. Skvělým pomocníkem se staly drony, které pomáhají zachraňovat lidi na španělských plážích.

Záchranné drony se skvěle osvědčily

Použití dronů, aby vykonávaly službu plavčíka, to je průkopnickou službou, která se skvěle osvědčila. Nedávno pomohl záchranný dron zachránit čtrnáctiletého chlapce, kterého unášel silný proud. Záchranné drony dodává společnost General Drones.

Dron pomohl zachránit vyčerpaného chlapce tím, že k němu přiletěl a shodil mu záchrannou vestu. Vesta mu pomohla, aby se neutopil a mezitím k němu dorazil vodní skútr s plavčíkem. Jednalo se o složitý manévr, protože byly velmi silné vlny. Předání vesty bylo úspěšné a záchrana chlapce dopadla úspěšně. Níže můžete vidět video z Valencie, kde byl chlapec zachráněn.

Záchranné drony pomáhají po celém světě. Když se člověk začne topit, tak je důležitá každá sekunda. Dron se dostane k topícímu se člověku během krátké chvíle a poskytne mu záchrannou vestu, aby se neutopil. Video může být inspirací i pro další pláže, kde mohou drony pomoci se záchranou lidí.