Domů / PR / Základní pojmy současného marketingu: Co to je a jak to funguje?

Základní pojmy současného marketingu: Co to je a jak to funguje?

Bez fungující marketingové strategie se dnešní podnikání neobejde. Abyste se vyznali v současném systému propagace firem, musíte ale znát základní pojmy. Co znamená PPC, konverze, nebo notifikace?

PPC reklama osloví vaši cílovou skupinu

Dělat masivní reklamní kampaně, které budou oslovovat širokou veřejnost, je velmi finančně nevýhodné. Specialisté na internetový marketing se postarají o to, abyste své finance investovali do projektů, které mají smysl. PPC agentura v Praze vytvoří reklamní kampaň, která se zaměří na oslovení vaší cílové skupiny. Platíte pouze za to, kdy klient klikne na vaši službu. Tato forma reklamy se skvěle analyzuje a ihned víte, kolik za své peníze získáváte klientů a konverzí. Co je vlastně konverze?

Konverze určí míru úspěšnosti marketingové kampaně

Jako konverze je označena situace, kdy návštěvník vašeho webu provede akci, která pro vás má obchodní význam. V případě e-shopu se jako konverze označuje nákup vašeho produktu nebo služby. Míra konverze pak určuje, jak jste ve svém podnikání úspěšní a jak se vám daří uvádět internetový marketing do praxe.

Notifikace nahrazují e-mailing

Reklamní kampaně se v minulých letech často realizovaly také pomocí zasílání obchodních nabídek a obchodních e-mailů. Tento koncept již ale pomalu ustupuje, jelikož míra otevíratelnosti e-mailů se stále snižuje. Mnohem více se nyní používá právě PPC reklamní kampaň, nebo také notifikace. To jsou krátká oznámení, která se zobrazí vašim klientům na jejich přístroji poté, co potvrdí jejich odběr. Klienty tak můžete pravidelně oslovit aktuální nabídkou. Notifikace se zobrazují i v případě, že klient zrovna neprohlíží vaše stránky.

Marketingové nástroje jsou užitečná forma propagace firmy nebo projektu. Dnes již nestačí jen mít dobrou nabídku, je potřeba ji dostat za svými klienty.