Domů / PR / Zdravotní pojištění cizinců – klid pro zahraniční agenturní pracovníky i jejich rodiny

Zdravotní pojištění cizinců – klid pro zahraniční agenturní pracovníky i jejich rodiny

V Česku se traduje jedno přísloví, které je bohužel velmi pravdivé. „Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech.“ To platí pro našince, turisty i zahraniční pracovníky, kteří přijíždějí za krátkodobým přivýdělkem do České republiky. Poslední zmiňovaná skupina často pracuje na takzvanou „dohodu o provedení práce“ v rámci agentur. Bohužel v tom případě nemají tito pracovníci nárok na zdravotní pojištění v českého veřejného systému. Naštěstí se lze připojistit velmi snadno a pojištění platí po celých 90 dní dočasného pobytu.

Proč se zdravotně pojistit?

Přijedou na 90 dní na vízum obhlídnout situaci, než si najdou stálé zaměstnání. Takové začátky potkaly většinu cizinců, kteří následně zůstali v České republice na trvalo. Při agenturním zaměstnávání nejsou hrazeny za zaměstnance běžné odvody, problém nastává, když zdravotní péči dotyční potřebují. Musí si zajistit finanční krytí sami, což není v jejich případě možné, proto experti radí uzavřít zdravotní pojištění cizinců u komerční pojišťovny. Například SV pojišťovna nabízí několik vhodných produktů pro celé rodiny.

Vítejte u nás!

Co dělat, když dojde k autonehodě nebo úrazu na stavbě? Takovou otázku si musí položit každý ještě před svým příjezdem do České republiky a hned od začátku pobytu na našem území si sjednat pojištění. Verze „Welcome Standard“ je úplný základ, u kterého se kryjí pojistné události vyžadující nutnou a neodkladnou zdravotní péči. Může jít o zranění při zmíněné autonehodě, o náhlý kolaps v práci nebo o náhlou infekci. Pojistná částka je 60 000 EUR, při volbě varianty „Welcome Plus“ do výše 80 000 EUR.

Pojištění pro členy rodiny

Vždy platí, že pojištění platí od chvíle uzavření a současně se nevztahuje na léčbu diagnóz, které byly stanoveny ještě před podpisem smlouvy. Příkladem jsou onkologická nebo neurologická onemocnění včetně Alzheimerovy nebo Parkinsonovy choroby, dále HIV, AIDS nebo duševní poruchy, jako je schizofrenie. Bez pojištění nezůstanou ani jednotliví členové rodiny, pro nejmenší je určený produkt „Baby“, pro starší děti pak „Kids +“ a pro těhotné ženy zase „Prenatal“ nebo „Komplex“, což je volba, kterou mohou vybrat též všichni cizinci včetně těch nepracujících.