Domů / Novinky / Železničáři zachránili mývala poté, co mu chlupy na zadku přimrzly ke kolejím

Železničáři zachránili mývala poté, co mu chlupy na zadku přimrzly ke kolejím

Železničářům se podařilo zachránit nešťastného samce mývala poté, co přimrzl ke kolejím – rychle se tam přilepil za chlupy na intimních partiích. Zvíře bylo viděno čelem k protijedoucímu vlakovému vagónu, když obkročmo obkročovalo jednu stranu koleje. Vše se událo ve městě Cochran, v americkém státě Georgia. Železničář Neil Mullis na tohoto chudáka narazil, když byl zrovna v práci.

Operace se šťastným koncem

„Nalil jsem teplou vodu pod jeho zadek, zatímco kolega pracoval s lopatou pod jeho zadkem, aby se ho pokusil uvolnit,“ řekl 35letý muž.

„Asi po pěti minutách pomalého uvolňování byl volný. Skočil ze zábradlí a běžel do lesa, aniž by se ohlédl.“

Navzdory záchranným snahám Neila a jeho kolegů nikdo nedokázal říct, jak nebo proč se mýval dostal do této nesnáze.

„Myslím, že protože bylo venku mínus 12 stupňů Celsia, nějak přecházel zábradlí, seděl moc dlouho a zasekl se!“ řekl Neil.

SWNS

Poté, co si Neil prohlédl chuchvalce srsti, které zůstaly přilepené na kolejnici, vše shrnul slovy: „Operace dobře provedena. Malý chlapík je teď v bezpečí.“

Nejedná se o ojedinělý případ, každý rok přimrzne velké množství zvířat ke kovovým povrchům. Ne vždy má taková událost šťastný konec a pokud někdy uvidíte přimrzlé zvíře k zábradlí, kolejím nebo čemukoliv jinému, zajisté vaši pomoc ocení.

Foto: SWNS