Domů / Novinky / 28letý muž si postavil útulný domek z popelnice

28letý muž si postavil útulný domek z popelnice

Zatímco někteří lidé sní o obrovských domech a panských sídlech, jiní nacházejí klid spíše na malých místech. Domníváme se, že místo, které má být nazýváno domovem, nemusí být nutně prostorné, stačí, aby bylo útulné a poskytovalo pohodlí a klid. Harrison Marshall je 28letý muž, který pracoval ve Státech a Africe, než se rozhodl usadit ve své vlasti, Anglii. Bylo to však dlouho poté, co si uvědomil, že poskytnutí domova v Londýně je něco mimo jeho dosah, protože ceny nemovitostí jsou extrémně vysoké.

Poté, co o tom Marshall hodně přemýšlel, našel způsob, jak bydlet v hlavním městě země, aniž by za to zaplatil jmění

Přišel s nejgeniálnějším nápadem. Jako šéf malé architektonické společnosti s názvem CAUKIN Studio se Marshallova práce skládala z navrhování budov snižováním dopadu výstavby na životní prostředí na planetu, takže to nebylo poprvé, kdy přemýšlel po bydlení.

Tento muž udělal z popelnice, kterou sehnal za 62 dolarů měsíčně, domov.

Popelnice je umístěna v Southwarku v Londýně. Pokud vás zajímá, co je uvnitř, rádi se o to s vámi podělíme. Popelnice přeměněná na dům se může pochlubit přenosnou mini ledničkou, malým dřezem a varnou deskou a mezi postelemi úložným prostorem na oblečení. Protože zde není místo pro sprchu, Marshall používá místní posilovnu ke sprchování a pere prádlo v prádelně.

Marshall používá sociální média k tomu, aby svým fanouškům ukazoval svou každodenní rutinu. Za svůj malý prostor zaplatil kolem 5 000 dolarů (cca 110 tisíc korun), což zní jako hodně, když si uvědomíme, že byt s jednou postelí ve stejné ulici stojí 2 100 dolarů (cca 47 tisíc korun) měsíčně.

„Stavební potřeby včetně dřeva, izolace a upevňovacích prvků stály 4 620 dolarů a vybavení interiéru, včetně úložného prostoru a pěnové matrace stálo 380 dolarů,“ řekl architekt.

Pokračoval: „Se svými vzestupy a pády jsem ze své životní situace udělal umělecké dílo.

„Osvětluje absurditu londýnské bytové krize způsobem, který nutí lidi se usmívat  a  přemýšlet.

„Nedoporučuji to replikovat. Doufám, že se budu moci brzy odstěhovat, ale rozhodně to nevyměním za žádné úspory a malý vlhký pokoj.“