Domů / Novinky / 5 nejděsivějších dystopických agend, které propaguje Světové ekonomické fórum

5 nejděsivějších dystopických agend, které propaguje Světové ekonomické fórum

Většina lidí už tuší, že to nejsou politici, kdo rozhoduje o tom, co s námi bude. Všichni jsme viděli, jak mocní jednotlivci vládnou zemím a utlačují je. Viděli jsme také, jak se kapitalismus pomalu stal hnacím faktorem moderní společnosti. Existuje mnoho skupin, které shromažďují ultrabohaté jedince. Mnoho z těchto skupin má bizarní představy o tom, jak by společnost měla fungovat a jak by měli žít obyčejní lidé (na samém dně pyramidy), jednou z těchto skupin je Světové ekonomické fórum. 

Světové ekonomické fórum (WEF) je prý jedním z ústředních bodů strašidelných a dystopických myšlenek elit. Když má WEF své výroční schůze v Davosu, dochází k pokusu legitimizovat a také normalizovat vliv na jiné národy tím, že na této akci vystoupí horda politických vůdců. Ale kdyby se někdo podíval na seznam hostů těchto davoských schůzek, viděl by nejmocnější jedince, kteří patří do oblasti obchodu, politiky, technologie, vědy a financí. Oficiálním mottem těchto setkání je shromáždit důležité vůdce, aby diskutovali a diskutovali o otázkách, jako je změna klimatu, nerovnost a mezinárodní spolupráce, nicméně témata diskutovaná na WEF jdou mnohem dále než jen „nerovnost“.

V průběhu let se v přepisech z davoských schůzek objevila určitá znepokojivá tvrzení, která v masmédiích nezískají takovou pozornost, jakou by měla. 

5 STRAŠIDELNÝCH A DYSTOPICKÝCH NÁPADŮ, KTERÉ BYLY SDÍLENY NA WEF

1. NEBUDETE NIC VLASTNIT A BUDETE ŠŤASTNÍ.“

Pokud průměrná populace „nevlastní žádný majetek“, bude to pro nás podle WEF „prospěšné“. Toto tvrzení bylo vzneseno poté, co dánská politička uvedla na tweetu svou vizi života v roce 2030. Protože se to WEF zjevně líbilo, rozhodli se toho držet a předložit oficiální vizi toho, co může život v roce 2030 být jako. Toto motto se v tomto seznamu objevilo v nemalé délce. Tato myšlenka může být velmi nebezpečná, protože odebrání možnosti vydělávat si příjem nebo provozovat malé podniky by znamenalo, že by občané byli plně závislí na vládách nebo jiných organizacích. Tento druh moci by mohl být značně zneužit.  

Podobné nápady, jako je univerzální základní příjem, lze také zneužít podobným způsobem:

2. „SNAHA O VELKÝ RESET.“

WEF považuje nedávnou pandemii za hlavní „příležitost“, na které lze pracovat. To je jejich hlavní myšlenka pro Velký reset, kde tvrdí, že pandemie nám nejen nabídla „příležitost změnit naši existenci“ – ale má také možnost restrukturalizovat celý svět kolem nás. Možný úlovek, na který příhodně zapomněli – světová struktura a ekonomika se budou řídit principy WEF – která směřuje k elitám světa. Na oficiální video WEF obsahující nápad se můžete podívat zde.

3. „REKALIBRACE SVOBODY SLOVA“

Každý, kdo argumentuje proti svobodě slova, je rozhodně někdo, před kým je třeba se mít na pozoru. A jedním z nejlepších způsobů, jak identifikovat ty vůdce, kteří byli upraveni WEF, je zjistit, jak daleko mohou zajít ve svém nepřátelství vůči svobodě slova. V jedné z nejstrašidelnějších a nejdytopičtějších myšlenek, jaké kdy byly vysloveny, Julie Inman Grantová – australská komisařka pro eSafety – prohlásila, že svět potřebuje změnit svůj koncept svobody slova. Julie nepřímo mluví o cenzuře a mluví o tom, že kvůli „online násilí“ je nutná rekalibrace svobody slova.

4. PILULKY OBSAHUJÍCÍ MIKROČIP

Generální ředitel Pfizer – Albert Bourla představil myšlenku elektronické pilulky, obsahující „biologický čip“, který by pojišťovnám poskytl důkaz, že jejich klient dodržuje vynucovaná pravidla. Společnost Pfizer se od té doby dostala do bezprecedentního křesla moci (pro farmaceutickou společnost) WEF.

5. „SMARTPHONY BUDOU VE VAŠEM TĚLE DO ROKU 2030.“

Pekka Lundmark, generální ředitel společnosti Nokia, nedávno na setkání v Davosu v roce 2022 prohlásil, že chytré telefony budou implantovány do člověka – něco, co by se mohlo shodovat s příchodem technologie 6G. Právě tato představa transhumanismu se zdá být docela zrychlená – příliš přitěžující pro současnou dekádu. Konspirační obchodníci si po většinu desetiletí kladou stejnou otázku – proč se tak zajímají o vkládání věcí do lidských těl? A abych byl úplně upřímný, zdá se to trochu strašidelné.