Domů / Novinky / Aby Čína uspokojila poptávku po „čistých“ elektrovozech, bude nucena spalovat více uhlí

Aby Čína uspokojila poptávku po „čistých“ elektrovozech, bude nucena spalovat více uhlí

Nátlak na „zelenou“ energii způsobuje, že si v Číně tolik lidí pořizuje elektrická vozidla (EV), že země nemá jinou možnost, než spalovat více uhlí, aby zajistila dostatek nabíjecí elektřiny pro každého. Jak jsme varovali, přechod od aut na plyn na elektřinu bude jen stále více zatěžovat elektrickou síť, která je stále primárně napájena uhlím, plynem a ropou. Aby bylo možné pohánět všechny tyto nové „čisté“ elektromobily pohybující se po ulicích, musí se v elektrárnách spalovat více zemního paliva, což znamená, že na ničem z toho není absolutně nic „zeleného“.

„Nedostatek energie se pravděpodobně znovu objeví, protože zrychlení energetického přechodu bude nadále vyvíjet tlak na elektrické sítě,“ uvedli analytici Daniel Hynes a Soni Kumari v nedávné zprávě o tlaku na elektromobily.

Vítr, slunce a voda jsou nespolehlivé zdroje energie – spolehlivé jsou pouze uhlí, plyn a ropa

Čínská energetická síť již vykazuje známky selhání, protože extrémně nízké hladiny vody v celé zemi negativně ovlivňují výrobu vodní energie. Podobně jako větrná a solární energie, i vodní energie závisí na měnících se vzorcích počasí a není tak stabilní jako uhlí, plyn a ropa.

Korporacemi kontrolovaná média obviňují „změnu klimatu“ z klesající kapacity vodních elektráren v Číně, ale faktem je, že cokoli, co závisí na měnících se vzorcích počasí, bude nespolehlivé jako stabilní zdroj energie. Opět platí, že jedinými druhy energie, na které se můžeme skutečně spolehnout téměř vždy, že je budeme dodávat podle očekávání, jsou pozemská paliva získaná z uhlí, plynu nebo ropy. Vše ostatní přichází s diskutabilní spolehlivostí, protože občas nefouká vítr, přes velkou oblačnost neprosvítá slunce a vodní hladiny klesají kvůli měnícím se dešťům a suchu.

Vodní energie je největším čínským zdrojem takzvané „čisté“ energie a jako solární a větrná se ukazuje, že nestačí k tomu, aby udržela všechna tato elektrická vozidla napájena. Jediným řešením je, aby Čína spalovala více uhlí, aby vyrovnala deficit.

Podle ANZ vytlačí celý světový vozový park pro cestující v letošním roce pouhých 600 000 barelů denně pozemské poptávky po palivu. Mezitím musí země používat více stejných paliv na Zemi, aby udržely své elektrárny online a jejich elektromobily byly poháněny.

Falešná hra na ekologii

Jinými slovy, auta na plyn a elektrická vozidla stále vyžadují zemní paliva. Jde jen o to, že jeden používá tato zemní paliva přímo v nádrži produktu, zatímco druhý je poháněn elektrárnami, které spalují zemní paliva daleko od konečného produktu.

Podobná situace je u solárních panelů, jejichž výrobní závody vyžadují pro výstup konečného produktu velké množství zemního paliva ve formě elektřiny.

„Nevím, proč leváci nenávidí uhlí; je to černé,“ vtipkoval jeden z komentujících, čímž zlehčil směšnou představu podvodu s „čistou“, „zelenou“ energií.

„Čína produkuje 12 milionů tun uhlí denně,“ napsal další a dále poznamenal, že čínská obloha je pokryta znečištěním kvůli všem palivům na Zemi, která musí být spalována, aby mohla pohánět „čisté“ elektromobily všech.

Další poukázal na to, že pokračující vysoká poptávka Číny po uhlí je jedním z důvodů, proč se Barack Obama pokusil zastavit veškerou těžbu uhlí ve Spojených státech, „aby jeho kumpáni mohli kupovat leasingy za haléře za dolar a prodávat uhlí Číňanům, stejně jako zlomit moc United Mine Workers.“

Zdroj: bloomberg.com/news/articles/2023-04-20/electric-vehicle-boom-may-force-china-to-burn-more-dirty-coal?leadSource=uverify%20wall

Foto: Pixabay.com