Domů / PR / Bydlete na úrovni v moderní dřevostavbě

Bydlete na úrovni v moderní dřevostavbě

Bydlení v rodinném domku je vysněnou idylkou většiny lidí, ovšem jen málokomu by se chtělo stěhovat do staré zděné zástavby, která není energeticky výhodná a je potřeba ji stále opravovat. To je jeden z důvodů, proč se stále více lidí rozhodne postavit nový dům.

Zatímco zděné domy postupně ztrácí na popularitě, stále oblíbenější volbou pro rodinné domy jsou dřevostavby. Jedná se o ekologické nízkonákladové stavby, které zděné stavby v mnohém dokonce překonávají. Nejpopulárnější volbou jsou dřevostavby na klíč, které zájemci umožní vybrat si velký rodinný dům či bungalov z katalogu a nechat si ho postavit na svém pozemku. Jedním z hlavních poskytovatelů dřevosteveb je společnost HP DOMY s.r.o. a nyní se podíváme, jaké možnosti její dřevostavby nabízí.

Výhody dřevostaveb

Nejprve je potřeba dodat, že se dřevostavba vizuálně nijak neliší od zděných domů a laik by rozdíl pravděpodobně nepoznal. První výhodou je zde nízká pořizovací cena, která je pro mnoho lidí velmi podstatná. Dále je to rychlost výstavby, jelikož zde nedochází k prakticky žádným procesům, kde by musel vysychat materiál, je dřevostavba postavená do 3 měsíců a to platí i u velkých dřevostaveb. Další výhodou je životnost, jen si vzpomeňte na stovky let staré sruby, které i dnes pevně stojí a demonstrují svojí odolnost. U dřevostaveb se nemusíte bát ohně, nejsou hořlavé a jejich statická pevnost je ještě větší, než u betonu nebo oceli.

Konstrukce a montáž dřevostavby

Základ dřevostavby tvoří kvalitní KVH hranoly, ze kterých se vytvoří pevná konstrukce. Domy jsou na bázi dřevěných masivních konstrukčních bloků, sádrovláknitých desek a izolačních materiálů. Uživatel dřevostaveb se může těšit z větších prostorů, než má zděný dům, na stejné zastavěné ploše získá až 10-15 m2 podlahové plochy. Důvodem je štíhlá obvodová konstrukce, celý dům je i podstatně lehčí. Vše je postaveno z ekologicky čistých a nezávadných materiálů. Dřevostavby na klíč si můžete vybírat hned v celé škále provedení.