Domů / PR / Češi si oblíbili nakupování potravin online

Češi si oblíbili nakupování potravin online

Internet je jakási technologie, která nám do jisté míry naprosto ulehčuje život. Díky internetu zjišťujeme odjezdy autobusů, zjišťujeme si novinky v práci a jsme neustále v kontaktu s lidmi, kteří jsou například několik mil od nás vzdálení. Do jisté míry nám internet šetří čas, ale také nám ho i ubírá, protože neustále trávíme své volné chvilky na sociálních sítích. Možná to chce chvilku na zamyšlení.

Nicméně v poslední době se rozšiřuje a mnoho lidí si velice oblibuje nakupování potravin online. Je to opět jakási možnost toho, že nemusíme po práci stát dlouhé fronty k pokladně s chabým nákupem, kdy máme sotva pár kousků pečiva, protože už všechno čerstvé bylo rozebrané. Díky nakupování potravin online se nám to nestává. Většinou si dokonce zaplatíme dodávku v čase, kdy akorát přijdeme domů z práce, což znamená, že jsme vlastně půl hodinu až hodinu, co obvykle v obchodě strávíme, ušetřili a je jen na nás, jak ji strávíme. Mnohdy navíc neušetříme jenom čas, ale také i peníze.

Doposud veškeré online nákupy potravin však měli jednu nevýhodu, a to tu, že ještě nebylo možné dovážet zboží i do drobné vesnice. Právě tam se však takové nakupování online hodí nejvíce, protože zde obchody zavírají poměrně brzy a lidé nestíhají jít do obchodu, pokud jsou závislí na městské hromadné dopravě.

Jaké internetové hypermarkety jsou aktuálně nejpoužívanější?

Mezi nejvíce používané internetové obchody, z nichž se nejčastěji nakupuje, je rozhodně Rohlik.cz, který se může pyšnit tržbami, jež v loňském roce překonaly téměř miliardu korun. To znamenalo tenkrát trojnásobný nárůst v porovnání s předešlým rokem. Mimo to však neustále roste i zájem o Tesco online, zde však zákazníci vidí problém v neustálém kontrolování i té sebemenší hlouposti.

V poslední době se však tento trend rozběhl natolik, že se na vlastní e-shopy připravují i drobní podnikatelé, kteří mají pod svými křídly maloobchody s potravinami a hygienickými potřebami. Tyto maloobchody se začnou zabývat hlavně dodáváním do vesnicí, kde zatím není možné nechat si online nákup přivést.