Domů / PR / Cestování po Česku

Cestování po Česku

S přicházejícím jarem mnozí z nás plánují nejrůznější víkendové výlety. Můžete se také nechat inspirovat internetovým portálem cestujemeceskem.cz., kde objevíte zajímavé tipy na výlet. S rodinou pak můžete plánovat, kam vyrazíte třeba už o nejbližším víkendu.

46656659Pokud nebude ještě příznivé počasí, můžete zvolit pro jednodenní výlet třeba Prahu a navštívit některá méně známá místa. Patří k nim například Maiselova renesanční synagoga na Židovském městě Pražském. Milovníky klasické hudby a historie jistě potěší muzeum Antonína Dvořáka sídlící v barokním letohrádku Amerika.

Krásné zážitky nabízejí také české hrady a zámky, které se postupně otvírají. Cestování po ČR nemusí znamenat návštěvu pouze nejatraktivnějších památek. V klidu a bez velkých davů turistů můžete poznat i některé méně známé skvosty. Patří k nim například zámek Valdštejnů v Litvínově, nebo renesanční zámek v jihočeské Bechyni.

Pokud se vyčasí, můžete se s rodinou vydat do přírody. Pro turisty a cyklisty je rájem Pálava na jižní Moravě. Hustá síť cyklotras vás zavede do lužních lesů a do krajiny plné unikátních staveb. Perlou je zejména Lednický areál s nádherným zámkem a rozsáhlým parkem vhodným pro vycházky s dětmi.

 

Výlety do přírody

pradedKdo má rád kopce, nemusí se vydávat na hory. Cestování Českem si může zpestřit i návštěvou méně frekventovaných lokalit. Například se může se pokochat nádherným výhledem například z vrcholu hory Klíč, ze které lze přehlédnout celé Lužické pohoří. Pokud se vydáte do oblíbeného Českého ráje, neměli byste vynechat horu Kozákov, na jejímž vrcholu stojí rozhledna. Odtud to není daleko do jičínské kotliny, kde je nedaleko obce Valdice kopec Zebín, na jehož vrcholu stojí kaple sv. Máří Magdaleny.

Pěším turistům jsou určeny Prachovské skály, nebo i méně známá místa, jako je například údolí Vrchlice, kterým vede naučná stezka začínající nedaleko proslulého chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře. Pražáci nemusí cestovat daleko, neboť poblíž Prahy jsou také kouzelná místa jako stvořená pro jednodenní výlet. Například Prokopské údolí, kam se můžete vydat z Radlic v části zvané Dívčí hrady, nabízí přírodu hned za rušným velkoměstem.