Domů / PR / Co je aktuálně největším lákadlem Beskyd?

Co je aktuálně největším lákadlem Beskyd?

V České republice se nachází celá řada míst, která stojí za navštívení nebo vidění. Zatímco někteří lidé se vydávají poznávat zámky nebo hrady či zříceniny, jiní se vydávají vstříc přírodním krásám, které se po celé České republice rozprostírají. Zatímco některé lákají Krkonoše, jiní jsou spíše zapálení do Beskyd. Zatímco v Krkonoších víme, co je hlavním lákadlem, nabízí se otázka, co je lákadlem Beskyd?

Aktuálně jsou Moravskoslezské Beskydy opravdu hojně navštěvované. Sjíždí se sem lidé nejen z celého Česka, ale také ze zahraničí. Otázkou však je, co je zdejším hlavním lákadlem, proč se sem sjíždí lidé z různých koutů světa, co očekávají a za čím jezdí?

Důvodem je Lysá hora

Nebudeme dlouho chodit kolem horké kaše. Důvodem, proč se tolik lidí sjíždí do Beskyd, je Lysá hora, která patří k nejvyšším vrcholům u nás. Aktuálně se jedná o nejvyšší vrchol celých Moravskoslezských Beskyd. Lidé tedy touží tento vrchol zdolat, aby si to mohli zapsat do svého diáře už zdolaných vrcholů.

Navíc je veřejným tajemstvím, že se z vrcholu Lysé hory nabízí opravdu unikátní výhled. A právě ten je tou největší odměnou, pokud zdoláte tento krásný vrchol Moravskoslezských Beskyd. Vybrat si ostatně můžete z několika různých tras, nejoblíbenější trasou je však Bezručův výplaz, který není nijak strmý a je spíše zážitkový. Pojmenován je po známém českém básníkovi, není to tedy jenom shoda jmen nebo náhoda. Básník se zdejší přírodou inspiroval a také zde trávil svůj čas, během kterého čerpal inspiraci z okolní přírody.

Po zdolání vrcholu si zasloužíte odměnu

I když je Lysá hora nejatraktivnějším cílem turistů, kteří míří do Beskyd, pravdou je, že zdolat ji není nic snadného. Naštěstí až dolů sestoupíte, můžete si dopřát odměnu v podobě wellness v Beskydech. Zamiřte proto do samého srdce Beskyd, konkrétně do Kunčic pod Ondřejníkem, kde na vás čeká luxusní penzion v Beskydech.