Domů / PR / Co posílí váš mozek?

Co posílí váš mozek?

Na světě existuje tolik bylin a rostlin s řadou léčivých účinků, že se dají třídit do skupin podle toho, jak blahodárně na člověka působí. Z celé řady takto rozčleněných skupin vyniká skupinka bylin, která příznivě ovlivňuje činnost mozku. Jaké bylinky do této skupiny patří?

Pro koho jsou určeny bylinky pro mozek?

Dříve, než si řekneme, které bylinky podporují činnost mozku, zaměřme se na to, kdo všechno by se měl na tyto bylinky obrátit. Bylinky podporující činnost mozku, to znamená hlavně soustředění, paměť, schopnost se učit využijí:

A.) senioři, kteří vlivem stárnutí bojují se zhoršenou pamětí,
B.) studenti, kteří potřebují podpořit výkon mozku při učení,
C.) lidé s psychicky náročnou prací, kteří potřebují zlepšit soustředění.

Jaké bylinky působí na mozek jako pohlazení?

1. GOTU KOLA – tuto bylinku najdete i pod názvem pupečník asijský, patří do skupiny bylin indické ajurvédy. Kromě celé řady dalších účinků je pověstná tím, že podporuje funkci mozku. Udržuje mentální svěžest, podporuje schopnost koncentrace a porozumění, dokonce má vliv na rychlost vyjadřování a zpracování informací.

2. BACOPA – také bacopa patří do ajurvédské medicíny. Podobně jako gotu kola podporuje mozkovou aktivitu. Má velký vliv na zlepšení paměti, soustředění, lepší psychické výkony a duševní zdraví vůbec.

3. ASHWAGANDHA – tuto bylinku možná znáte pod názvem indický ženšen nebo vitánie. Pozitivně působí na nervovou soustavu, zlepšuje činnost mozku, napomáhá k lepšímu soustředění, zlepšuje paměť.

4. GINKGO BILOBA – nebo také jinan dvoulaločný zvyšuje výkon mozku, prokrvuje jej, čímž zlepšuje soustředění a paměť.

Jaké produkty vám můžeme doporučit?

  • EINSTEIN TEA – podporuje schopnost koncentrace, zlepšuje paměť
  • Hořčík 300 mg – 120 tbl. – VitaHarmony – zlepšuje činnost nervového systému
  • Stimaral – 30ml – Energy – posiluje duševní výkonnost
  • VATA TEA – Uvolnění těla a mysli – 100g – Everest Ayurveda – uvolňuje mysl

Jaké další činnost ovlivní výkon vašeho mozku?

Abyste byli dokonale soustředění, dobře si pamatovali a skvěle vám to pálilo, není radno spoléhat se jen na bylinky. Základem duševního zdraví je totiž kvalitní odpočinek, spánek, relaxace, dostatečný pitný režim a na vitamíny, minerály a další důležité látky bohatá strava.

Další bylinky na https://www.cestabylin.cz/