Domů / PR / Do jaké výše si můžete u nebankovních institucí půjčit?

Do jaké výše si můžete u nebankovních institucí půjčit?

Půjčování si je dneska na denním pořádku. Lidé si půjčují i na zbytečnosti, což je poměrně nezodpovědné, ale na druhou stranu je to jejich rozhodnutí a my ho bohužel musíme akceptovat. Nicméně pokud si i vy z jakéhokoliv důvodu potřebujete půjčit, nejdříve zkuste zvážit nebankovní půjčky, které jsou přece jenom trochu výhodnější než ty bankovní.

Hlavně schválení žádosti o půjčku je rychlejší a pravděpodobnější.

Samozřejmě pokud si chcete půjčit na dům, tak se obraťte na klasickou banku. Nebankovní půjčky jsou sice skvělé a výhodné, ale nepůjčí vám jen tak několik set tisíc korun či dokonce několik milionů. Od toho tu jsou banky, i když v dnešní době je i u nich hypotéka velice nevýhodná.

Pokud si ale na dům či byt půjčit nechcete, pak zvažte půjčení si od nebankovních institucí. Přece jenom je schválení půjčky rychlejší, peníze jsou na účtu takřka ihned a zřídit si ji můžete z pohodlí domova. Mnohdy si můžete tento nebankovní úvěr vzít, aniž byste zmínili, k čemu peníze budou, či aniž byste měli ručitele. Navíc si většinou i nastavíte datum splatnosti dle toho, jak vám to vyhovuje, a také si mnohdy nastavíte i sumu, jakou jste ochotni co měsíc splácet.

Do jaké výše si u nebankovních institucí můžeme půjčit?

Problémem ale je, že nebankovní instituce mnohdy nepůjčují hodně. To, do jaké výše si můžeme půjčit, se řadí k častým dotazům, které samozřejmě nyní zodpovíme. Běžně si u nebankovních institucí můžete půjčit zhruba do sta tisíc korun. Ovšem to je většinou už hranice. Nejčastěji se setkáte s takovými institucemi, které nabízejí maximální možnost půjčky třeba dvacet tisíc korun, ale i to je už poměrně hodně.

Nepůjčujte si více, než potřebujete

Když se rozhodnete pro půjčku, neměli byste si půjčit více, než je nutné. Zaměřte se opravdu na takovou sumu peněz, kterou si potřebujete půjčit, větší není potřeba.