Domů / Novinky / Dr. Bryan Ardis: NIKOTIN může „léčit mozkové nádory“

Dr. Bryan Ardis: NIKOTIN může „léčit mozkové nádory“

Texaský chiropraktik Dr. Bryan Ardis tvrdil, že nikotin může vyléčit glioblastom, formu mozkového nádoru. Tato tvrzení učinil během zákulisní diskuse s Davidem a Stacy Whited, hostiteli podcastu „Flyover Conservative“, v Miami v roce 2023 na turné Clay Clark’s ReAwaken America Tour. Ardis citoval jednu studii, která nalezla 36 různých zvířecích jedů u pacientů infikovaných wuhanským koronavirem (COVID-19).

„Během této pandemie [COVID-19] berou přesně stejné jedy, vstřikují je do savců a sledují, co dělají uvnitř pacientů,“ řekl Whiteds. „Minulý rok skutečně zveřejnili, že mohou vzít jedy šiškového šneka a kobry královské a aplikovat je savcům.“

Ardis dodal, že tyto jedy procházejí hematoencefalickou bariérou a do 72 hodin se navážou na specifické receptory v mozkovém kmeni savců. To vede ke vzniku glioblastomu, který je nejvíce diagnostikovaným mozkovým nádorem za posledních 20 let.

Moderátor pořadu „The Dr. Ardis Show“ na Brighteon.TV však uvedl, že autoři studie ve shrnutí svého článku nezveřejnili účinky nikotinu na boj proti nádorům.

„Poté testovali, zda by nikotin v množství menším než jeden mikrolitr na mililitr (ul/ml) krve měl skutečně nějaký účinek. V souhrnu se píše, že při té dávce to mělo nulový účinek. Ale hned další věta je, že to zvýšili na jeden ul/ml krve a ukázali snímky z elektronového mikroskopu. Nádor na mozku je zcela vymazán za 72 hodin, ale v souhrnu to ani nezveřejňují.“

Ardis dodal, že kromě glioblastomu je nikotin také zkoumán pro svůj potenciál proti diabetu 1. typu (T1D). Vědci také vstřikovali zvířecí jedy, které se zaměřují na buňky produkující inzulín ve slinivce u savců, což způsobuje T1D. Podání nikotinu také zvrátilo nemoc do 72 hodin.

Chiropraktik se sídlem v Texasu navíc uvedl, že nikotin se také používá ke zvrácení účinků Parkinsonovy choroby a proti jedům přítomným u pacientů s COVID-19.

Ardis: I ZELENINA obsahuje nikotin

Hlavní lékařské stránky definovaly nikotin jako vysoce návykovou látku, která se nachází ve všech tabákových výrobcích a některých tekutinách z elektronických cigaret. Ardis však toto tvrzení během svého projevu na turné rozporoval.

„Lhali ti o nikotinu,“ řekl. „Abyste věděli, Harvardská univerzita v roce 2015 zjistila, že nikotin a tabákové výrobky nejsou návykové. Tabákový průmysl přišel na to, jak k nikotinu přidat chemikálie zvané pyraziny a nakonec z něj udělat závislost.“

Je pravda, že vědci z Harvardu zaznamenali účinky těchto tabákových přísad ve studii publikované v Tobacco Control. Napsali: „Zdá se, že pyraziny zvyšují přitažlivost produktu a usnadňují nekuřákům začít kouřit; pro současné kuřáky je obtížnější přestat kouřit; pro bývalé kuřáky je mnohem snazší znovu začít kouřit a může maskovat rizika aktivního i pasivního kouření.

Ardis také řekl Whiteds, že nikotin je přítomen v různé zelenině. Mezi tuto zeleninu patří brambory, celer, květák, lilek, zelená rajčata, cuketa a tykev Poznamenal, že Bůh by nestvořil zeleninu s nikotinem, pokud je opravdu špatná.

Pokud je nikotin návykový, kolik lidí bylo závislých na celeru? Nemůžete jít spát a potřebujete si dát v práci celerovou pauzu, abyste se mohli jít najíst celeru? Kolik lidí je závislých na květáku? Nula.“

Zdroje:
https://tobaccocontrol.bmj.com/content/25/4/444
https://www.vidarholen.net/contents/junk/nicotine.html
https://www.brighteon.com/3197ba8e-c3e8-4aea-8e1c-d78f01c8467a
https://www.naturalnews.com/2023-06-20-ardis-nicotine-can-cure-tumors.html

Obrázek: Pixabay.com